Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z10 - Wipe, Batarya ve Autoloader Sorunu
11.10.2014, 13:34 (Bu konu en son: 11.10.2014 Tarihinde, Saat: 16:39 düzenlenmiştir. Düzenleyen: sengelo.)
Yorum: #1
Z10 - Wipe, Batarya ve Autoloader Sorunu
Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık bir ay kadar önce Blackberry Z10 aldım. Bu 1 ay içerisinde hiç bir şekilde şarj ve batarya sorunu yaşamamıştım ta ki çarşamba günü sabahına kadar. Telefonu gece %10 şarjı kalmışken bırakmıştım ve sabah kalkınca şarja takarım diye düşünmüştüm fakat kalkıp taktığımda şarj %4 e çıkmışken ekran kilidini atım ve 1 dakika içerisinde %0 a indi. 3-4 saat şarjda kalmasına rağmen %0'ı aşamadım. Çıkarıp kullandım ve 1 saat olmadan da kapandı.

Şimdi sorun şu, o günden beri şarj edemiyorum. Bilgisayara bağladığım zaman da usb kablosunu görmüyor, başka kablo ve pc ile denedim onlarda da görmüyor ve sürekli bağlantı kopup duruyor. Wipe yapayım dedim, 5 aşamalı wipe işleminin bazen 1. ve 3. aşamalarında bazen de 2. aşamasında takılıyor zaman zaman da 2. wipe aşamasını aşamıyorum ve sürekli yeşil led yanıyor. "Usb channel closed unexpectedly" diye bir uyarı geliyor çoğu zaman da. Eksik de olsa 5.wipe bitip msdos ekranı kapanınca tekrar wipe deniyorum ve görmüyor telefonu. Bataryayı takıp çıkarıp deneyince tekrar wipe aşamasına başlıyor ama onda da aynı sorunlar çıkıyor.

Yani kısacası ne wipe yapabiliyorum ne de şarj edebiliyorum. Şaşırdım kaldım, 3 gündür denemediğim yöntem kalmadı. Yardım edebilecek ya da başıan böyle bir iş gelen var mı ?

Ek: Şimdi de şöyle bir işlem çıkıyor, önce 5 saniye led yanmıyor, 5 saniye kırmızı yanıyor, 5 saniye yanmıyor, 1 saniye kırmızı yanıp sönüyor ve tekrar başa alıp döngüye giriyor. Bu arada da sürekli telefonu pc'den çıkarıp takarken ki ses çıkıyor ve bağlantı kopuyor.
Şuan wipe işlemindeki ilk aşama olan "connecting for nuke" kısmında "usb channel closed unexpectedly" çıktı ve 1. 2. 3. adımları yaptım 4. adımda %22'deyken usb channel hatasını tekrarladı ve 5. wipe kısmında takılı kaldı.

Ek2: Bu sefer sadece "nuke" aşamasını atlayıp, 3.wipe adımında %24'te kaldı. OS yükleme kısmında da %61e gelip "device disappeared" hatası verip kapandı.
Led ışık da, 1 kere yanıp sönüp sonra 3 kere yanıp sönüp en son da 2 kere şeklinde yanıp sönüyor.

Sonuç1: SIC Multiwipe 1.0 sürümü ile 1 saat wipe yapmayı denedim ve sonrasında sorunu atlattım. 5 adımın 5ini de tamamladım. Şimdi OS yüklemeye geçiyorum.
Sonuç2: Bu sefer de %78'de yükleme kapandı.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
11.10.2014, 21:32
Yorum: #2
RE: Z10 - Wipe, Batarya ve Autoloader Sorunu
Neyse sorunu hallettim Big Grin SIC multiwipe 1.0 sürümü ile yaklaşık 1 saat süren işlemden sonra 1.1 sürümü ile denedim ve sadece 1 adımda takılma oldu. Usb kablo, batarya ve wipe 3 lüsünü değişik kombinasyonlar ile denemem sonucu yükleyebildim.
Converse yırtılmadan converse olmazmış derler ya, BlackBerry de batarya söküp takmadan, wipe'dan wipe'a zıplamadan BlackBerry olmazmış.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
11.10.2014, 22:34
Yorum: #3
RE: Z10 - Wipe, Batarya ve Autoloader Sorunu
Adınıza sevindim..ama bu Z10 lara (stl100-1) özgü bu şarj sorunu ciddi stres..Q10 a geçeyim diyorum ama bu z10 ekranına çok alıştım..ne yapacağıtm bilmiyorum...z30 kullanan varmı aramızda? Her hangi bir problem yaşıyormusunuz acaba?
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
12.10.2014, 00:36
Yorum: #4
Cvp: Z10 - Wipe, Batarya ve Autoloader Sorunu
SağolasınSmile Z30'larda ya da diğer modellerde sıkıntı yok bildiğim kadarıyla. Sadece stl100-1 modellere özgü bu batarya ve şarj sıkıntısı. Ama işte bu arızalarla uğraşmadan da BlackBerry BlackBerry olmuyor. Q10'u ben de çok düşündüm ama klavyenin tık tık sesi rahatsız etmeye başlamıştı 9900'da. Sessiz olmam gereken yerde kullanamıyordum telefonu. Valla ben pişman değilim sen de kabullen bu durumu. Baba olsan çocuğunun sağlığı ile ilgili sorunlarda çocuğunu mu değiştireceksin? Aksine daha da sarılırsın Smile ben olaya böyle bakıp seve seve ilgileniyorum.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi