Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone dan Bursaya 135 Milyon TL Yatırım
10.07.2010, 09:51
Yorum: #1
Vodafone dan Bursaya 135 Milyon TL Yatırım
Vodafone Türkiye'den Bursa'ya 135 Milyon Tl Yatırım

Bursa'ya bölge müdürlüğü binası açan Vodafone Türkiye, 135 milyon TL'lik yatırım ile 114 kişiye istihdam sağlayacak.

Bursa'ya bölge müdürlüğü binası açan Vodafone Türkiye, 135 milyon TL'lik yatırım ile 114 kişiye istihdam sağlayacak. 2009 - 2010 yıllarının şirket için stratejik bir yıl olduğunu söyleyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, "2009 - 2010 yılı Vodafone Türkiye için milat yılı olacak" dedi.

Vodafone Türkiye'nin Bursa Bölge Müdürlüğü binasının açılışı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, 2009 - 2010 yılının şirket için milat olacağını söyledi. Yeni strateji ve vizyon ile programlarına devam ettiklerini belirten Timuray, performans olarak müşteri memnuniyetini kriter olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

Bu yılı Mali açıdan da önemli bir yatırım bütçesi ile desteklediklerini anlatan Timuray, Türkiye geneline 1,5 milyar TL teknolojik yatırım bütçesi ayırdıklarını kaydetti. Vodafone Türkiye olarak 3 yılda şebeke altyapısını 3 kat arttırdıklarını ifade eden Timuray, 3G teknolojisinde de iddialı olduklarını söyledi. Dünya genelinde uyguladıkları stratejiyi Bursa'da da uygulamaya başladıklarını anlatan Timuray, abonelerin yüzde 70'inine 3G hizmeti verebildiklerini ifade etti. Timuray, Türkiye genelinde bu sistemin altyapısına yatırımlarının devam ettiği açıkladı.

Abone pazar payında yıl boyunca 1,5 puan artış sağlayarak, yüzde 25,5 seviyesine ulaştıklarını anlatan Timuray, Ocak - mart 2010 döneminde bir önceki yıla göre servis gelirlerinde yüzde 30'un üzerinde gelir artışı yakaladıklarını dile getirdi.

YAPILAN YATIRIMLARIMIZDAN Bursa ÖNEMLİ BİR PAY ALDI"

Vodafone cep merkezleri ve yenilenen mağazalar ile bugün 974 noktaya ulaştıklarını anlatan Serpil Timuray, Bursa'ya bölge müdürlüğü binasını kurduklarını belirterek, 850 metrekarelik alanda hizmet vereceklerini olduğunu söyledi. Bursa'nın şirketlerine çok önemli yeri olduğunu söyleyen Timuray şöyle konuştu:

"Yapılan yatırımlarımızdan Bursa önemli bir pay aldı. 2006 ile 2009 yılı içerisinde Vodafone'nun Bursa'ya yaptığı yatırımlar 135 milyon TL seviyesine ulaştı. Aynı zamanda Bursa'yı önceliklendirerek Bursa'ya bir bölge müdürlüğü açmaya karar verdik. Bu Bölge Müdürlüğümüzde şu an itibariyle 114 kişi istihdam ediyor. Tedarikçilerimiz ile sağladığımız istihdama baktığımız zaman Bursa genelinde 235 kişiye istihdam sağlıyor olmanın memnuniyetini duyuyoruz. Bursa'daki pazar payımızın artışına paralel olarak yatırımlarımız devam edecek. İstihdama katkı sağlamaya devam edeceğiz. Şu an itibariyle Bursa'daki Vodafone cep merkezi mağaza sayımız 32 adede ulaştı ve son bir yıl içerisinde 12 yeni mağazayı açmış bulunuyoruz. Bursa genelinde artan ilgiden memnunuz."

Twitter:@AhmedSukru
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi