Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone BIS Hizmetini Sonlandırıyor!
05.08.2017, 15:36 (Bu konu en son: 14.12.2017 Tarihinde, Saat: 12:09 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
Vodafone BIS Hizmetini Sonlandırıyor!
[Resim: ZEq0jz.jpg]

Bildiğimiz üzere BİS (BlackBerry Internet Service) 7.1 ve öncesi işletim sistemindeki tüm BlackBerry akıllı telefonlar üzerindeki etkin bir internet hizmetidir. Bireysel kullanıma yönelik bu hizmet ile kullanıcılar, 10 adet POP3/IMAP e-posta hesabını BIS ile BlackBerry cihazına entegre edebilir. Bis servisi ile kullanıcının mevcut e-posta hesabına yollanan mesajların kopyaları, yine "push" yöntemiyle BlackBerry cihazına yollanmaktadır. Bis paketi e-posta alımı, gönderimi ve cihazın üzerindeki internet tarayıcı ile yapılan internet kullanımından kaynaklanan GPRS trafiğini kapsıyor. Ses görüşmesi, SMS ve Wap gibi diğer tüm servisler ise mevcut abonelik tarifesi üzerinden ücretlendiriliyor. Bis paketi aldıktan sonra; BBM, Tarayıcı, BlackBerry World, E-Posta, BlackBerry Facebook ve Twitter, BlackBerry haritalar vs, gibi tüm uygulamaları kullanabilirsiniz. Bis paketi olmadan bu uygulamaları sadece Wi-Fi üzerinden kullanmanıza imkan vardır.
Kanadalı firma BİS servisini, BlackBerry 10 işletim sistemi ile emekli etti. Fakat hala operatörler Bis paketleri sunmaya devam ediyor. Ne yazık ki dünyanın önde gelen operatörlerinden Vodafone da BİS paketini emekli ediyor. Vodafone; İtalyadaki Bis kullanıcılarına bir bilgilendirme mesajı gönderdi.

Gönderilen Mesaj;
"BlackBerry SmartPhones cihazları kullanan müşterilerimizin BIS servisi, 17 Eylül 2017 tarihinde resmen sonlandırılacaktır. 17 Eylül 2017'den itibaren opsiyonları ve BlackBerry hizmetleri artık kullanılamaz. Mobile.vodafone.it APN ile uyumlu bir akıllı telefonla internette gezinmeye devam edebilirsiniz. Vodafone mağazalarından en yeni model akıllı telefon fırsatlarını keşfet!"

Hala BlackBerry 7.1 sürümüne kadar olan işletim sistemine sahip akıllı telefon kullananlar, Vodafone ağı üzerinde APN blackberry.net üzerinden internete bağlanmaya devam edebilirler. Açıkçası bu üzücü bir kayıp. BlackBerry 10 işletim sisteminin piyasaya sunulmasıyla birlikte, BİS zorunluluğuna veda etmesi bu nedenle Vodafone'un İtalya'da BlackBerry OS 7.1 işletim sistemine sahip cihazların kullanım oranının çok düşmesi sebebi ile bunu yapması makul görünüyor. Bunlar dikkate alındığında, BlackBerry OS 7.1 ve öncesi işletim sistemine sahip cihazların ülkemizde de kullanım oranı çok düşük. Büyük ihtimal yakında, Vodafone ülkemizde de BİS servisini sonlandıracaktır. Yorumlarınızı bekliyoruz.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi