Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turkcell Rumara Uygulamasını Başlattı
19.09.2010, 13:19
Yorum: #1
Turkcell Rumara Uygulamasını Başlattı
Turkcell, cep telefonu numarasını paylaşmak istemeyen aboneleri için cep numaralarından farklı 6 haneli ''rumara'' edinmelerini sağlayan servisi kullanıma sundu.

Turkcell'den yapılan açıklamada, cep telefonu numarasını paylaşmak istemeyen Turkcell'liler için ''rumara'' döneminin başladığı, abonelerin kendilerine özel rumaraları sayesinde cep telefonu numarası görünmeksizin arama yapabilecekleri ya da aranabilecekleri bildirildi.

Açıklamada, Turkcell'in, anonim kalmak isteyen ancak mobil iletişim hakkından da mahrum kalmak istemeyenler için ''Türkiye'de bir ilk'' olan ''rumara'' servisini kullanıma sunduğu, müşterilerin cep telefonu numaralarını paylaşmak istemedikleri herhangi bir durumda kendilerine özel tahsis edilen rumarayı kullanarak diğer Turkcell'lilerle anında görüşmeye başlayabilecekleri, rumara abonelerinin sadece başka rumara aboneleri değil tüm Turkcell'liler tarafından aranabilecekleri kaydedildi.

Rumaranın, gazete ya da internette ilan yayınlarken, internette gezinirken ya da içinde bulunulan sosyal ortam gereği cep numarası vermek istemeyen Turkcell aboneleri için çok pratik bir çözüm sunduğu belirtilen açıklamada, rumara servisine üye olan Turkcell hat sahiplerinin orijinal cep numaralarından farklı 6 haneli bir rumara edinmeleri gerektiği, abonelerin rumaralarını istedikleri zaman kullanıma açıp kapayabilecekleri ifade edildi.

Açıklamada, rumara servisine üye olmak için ''ABONE RUMARA'' yazıp 2222'ye ücretsiz mesaj atmak ve gelen mesajı onaylamak gerektiği, ardından da 6 haneli rumaranın abonenin cebine gönderileceği, rumarası olan bir Turkcell'liyi aramak isteyen diğer Turkcell abonesinin de mesaj bölümüne ''ARA'' yazıp boşluk bırakarak 6 haneli rumarayı yazıp 2222'ye göndermesi gerektiği, onay mesajını yanıtladıktan sonra da önce arayanın cebi sonra da arananın cebinin çalacağı ve görüşmenin başlayacağı belirtildi.

Turkcell abonelerinin rumara servisine haftada 75 kuruşa üye olabilecekleri ve istedikleri zaman ''RUMARA DEGISTIR'' yazıp 2222'ye mesaj göndererek rumaralarını 1 lira karşılığında değiştirebilecekleri, rumara servisi kullanan bir Turkcell'liyi aramanın ise dakika başına 40 kuruş olarak ücretlendirileceği bildirildi.

Açıklamada, abonelerin rumaralarına ulaşılmasını istemedikleri zaman ''RUMARA KAPAT'', tekrar kullanıma açmak içinse ''RUMARA AC'' yazarak 2222'ye ücretsiz mesaj atmaları gerektiği kaydedildi.

turkcell.com.tr/bireysel/servisler/asistan/rumara


ilginç bir servise benziyor.

Twitter:@AhmedSukru
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
19.09.2010, 14:13
Yorum: #2
RE: Turkcell Rumara Uygulamasını Başlattı
Güzel bir uygulamaymış.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Pin: C00016D64
E-Posta: bb@bbturk.com

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
19.09.2010, 22:30
Yorum: #3
RE: Turkcell Rumara Uygulamasını Başlattı
Kesinlikle güzel bir uygulama.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
20.09.2010, 14:46
Yorum: #4
RE: Turkcell Rumara Uygulamasını Başlattı
Guzel bır uygulama ama zaten voodafone bunu yurtdısında yapıyor dıye bılıyorum.. Ve bellı bır ucret karsılıgında degıl hattı alırken uygulayabılıosunuz.. Turkcell herzamankı gıbı nerden bırazdaha kazanırım 3-5 ın hesabına dusmus.. Guzel ama ucretsız olması gereken bır uygulama bence..

PIN: 20E46E54
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi