Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TÜBİTAK Yeni Elektrikli Lokomotifi E1000 için QNX Platformunu Seçti!
21.07.2016, 11:07 (Bu konu en son: 21.07.2016 Tarihinde, Saat: 11:35 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
TÜBİTAK Yeni Elektrikli Lokomotifi E1000 için QNX Platformunu Seçti!
[Resim: lokomotif.jpg]

QNX Yazılım sistemleri (QNX Software Systems Limited), TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu)'a bağlı araştırma geliştirme (AR-GE) birimlerinden biri olan MAM'ın yeni elektrikli lokomotifi E1000 için yazılım platformu olarak, "QNX Neutrino" gerçek zamanlı işletim sistemi seçmiş olduğunu duyurdu.

TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü Direktörü Abdülkadir Balıkçı;
"Biz büyük miktarda verileri işlerken, birden çok zaman önemli görevleri yönetmek için yüksek performanslı bir sistem inşa ettik. Ayrıca yüksek derecede güvenlik ve sistem kullanılabilirliğini elde etmemizi sağladı. QNX Neutrino işletim sistemi güvenli tasarımdan kaynaklanan bir sistem mimarisi oluşturmada bize etkili bir şekilde yardımcı oldu. "QNX Neutrino OS" E1000 lokomotif projesi için mükemmel bir seçimdi." dedi.

QNX Software Systems; basın açıklamasında E1000'de belirtildiği gibi TÜBİTAK MAM ve TÜLOMSAŞ işbirliğiyle, TCDD için inşa edilen ve geleneksel ithal ray teknolojisine dayanan bu sistem teknolojisine güvenmesi, Türk Demiryolu sektörü için bir dönüm noktası olmuştur.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi