Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rusya, BlackBerry'yi Engelliyor!
24.05.2017, 17:38 (Bu konu en son: 29.05.2017 Tarihinde, Saat: 13:25 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
Rusya, BlackBerry'yi Engelliyor!
[Resim: LyBoLj.jpg]

Rusya'nın telekomünikasyon ve medya gözlemcisi Roskomnadzor, BlackBerry akıllı telefon sahiplerinin ayarlarına ve kişisel hesaplarına erişme imkânından mahrum bırakarak tüm BlackBerry web sitelerini engelledi. Şikayetlere yanıt olarak; Rus yetkililer tüm soruları, BlackBerry cihazlarının yapıldığı Kanada'ya yönlendirecek.

BlackBerry akıllı telefonları üstün güvenlik korumasıyla tanınmış ve bu nedenle iş adamları ile politikacılar arasında popülerlik kazanmıştır. BlackBerry cihazlarının Kanadalı üreticisi, kullanıcılarıyla ilgili verileri Rus denetim kurumuna sunmayı reddetti. Sonuç olarak, BlackBerry ile ilişkili web siteleri Rusya'da engellendi. Ayrıca Kanadalı firmanın müşterilerine sunduğu diğer hizmetler kısıtlandı. Örneğin; Moskova'da bir BlackBerry telefonu satın alanlar artık cihazlarını etkinleştiremeyecek veya uygulamalar mağazasını ziyaret edemeyecek. Buna ek olarak, kayıp bir cihaz aramak da imkansız hale geldi. Rusya'da, BlackBerry pazarın yüzde birini oluşturuyor. BlackBerry’nin verdiği mücadele, kullanıcının gizliliğine müdahale edilmemesidir.

Rusya'da yaklaşık 60.000 BlackBerry telefon kullanıcısı var. Daha önce Rusya Haberleşme Bakanlığı'nın, kişisel verilerin devletin kontrolü altına alınması için bir fatura hazırladığı bildirildi. Belge kabul edilirse, Roskomnadzor tüm sistemlere erişip, vatandaşlardan veri toplayabilecek. Ajans böylece Rus vatandaşlarının kişisel verilerine erişebilecek. Şu an için ajans yalnızca sunuculara erişebiliyor ancak sunucularda depolanan bilgilere erişemiyor.

Neden şöhreti en güvenli akıllı telefonların satışına dayanan ve resmen Rusya'da faaliyet göstermeyen BlackBerry, Rus özel servisleriyle işbirliği yaparak tüm dünyadaki imajını zedelesin ki? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi