Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QNX ve Obigo, Yeni Bir Tarayıcı Oluşturmak için İşbirliği Yapıyor!
29.12.2016, 14:39
Yorum: #1
QNX ve Obigo, Yeni Bir Tarayıcı Oluşturmak için İşbirliği Yapıyor!
[Resim: za0OXB.jpg]

Yazılım, mevcut araçlarda büyük rol oynamaktadır. En iyi örnek; araç içi Bilgi/Eğlence sistemleridir. Sadece birkaç dokunuşla; mobil cihazınızdan müzik çalabilir, gelişmiş navigasyon sistemlerini görüntüleyebilir ve yönetebilir, telefon görüşmesi yapabilir, trafik raporlarına ve hava durumu tahminlerine ulaşabilirsiniz. Bunların hepsi otomobilinizin merkezi ekran konsolundan yapılır. Sürücüler ve yolcular bu sistemleri sever ve bağımlı olurlar. Bununla birlikte; bilgi ve eğlenceyi oluşturup, çözmenin kendi zorlukları vardır. Güvenlik bir yana; Bilgi/Eğlence sistemi, web'e ya da web'deki içeriğe kullanıcıların erişimini sağlayabilmelidir.

QNX Yazılım Sistemleri Başkan Yardımcısı ve Başkanı John Wall konuyla ilgili Inside BlackBerry Blog'unda şunları yazdı;
"BlackBerry'de, araç kokpiti deneyimini iyileştirmenin ve Bilgi/Eğlence Sistemleri için QNX CAR Platformumuzu (QNX CAR) geliştirmenin yollarını arıyoruz. Bu nedenle; Kore'nin önde gelen mobil internet hizmetleri ve tarayıcı yazılımı sağlayıcısı Obigo ile olan ortaklığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz. Obigo, Bilgi/Eğlence sistemlerinin tarayıcı deneyimini artıracak güçlü, Chrome Blink tabanlı bir HTML5 motoru sunmak için bizimle birlikte çalışıyor.
Anlaşmanın bir parçası olarak dahili HTML5 ekibimize, Obigo'nun en yeni Blink tarayıcı teknolojisini QNX CAR (aşağıdaki resimde gösterilen) ile optimize etmeye yardımcı olacak uzman ekibi eklenecek. QNX CAR, sınıfının en iyisi Bilgi/Eğlence sistemimizde %50'den fazla küresel pazar payı ile 60 milyondan fazla araçta bulunmaktadır. QNX bu yeni tarayıcıyı piyasaya sunarken satıcılar ve üreticiler, sürüş deneyimini yeni uygulamalar ve hizmetler aracılığıyla zenginleştirebilir ve daha fazla müşteri memnuniyeti sağlayabilir.
"


[Resim: PnlGb9.jpg]

Obigo CEO'su David Hwang; "Birçok otomotiv OEM'leri ve Tier-1'ler açık kaynaklı HTML tarayıcılarını hafif olarak görüyor." açıklamasını yaptı. "Gömülü sistemlerde neredeyse yirmi yıllık tarayıcı deneyimiyle, bu algılamaları açık kaynak tarayıcı performansı sorunlarına hitap eden yüksek düzeyde optimize edilmiş teknoloji ile değiştirmeye çalışıyoruz. BlackBerry QNX ile çalışarak, ortaya çıkan araç içi uygulamalar ve hizmetler için HTML5 teknolojisine olan ilgiyi artıracak bir ürün geliştirmeyi planlıyoruz."

Obigo'nun teknolojisi, yeni Bilgi/Eğlence sistemi için HTML5 uygulamalarının kodlamasını basitleştirecek ve ürün geliştirme döngüsünü hızlandıracaktır. Obigo, bilgi paylaşım müşterileri için toplu olarak sınıfının en iyisi sistem seviyesinde çözüm sunan BlackBerry QNX ortaklarının eko sistemine katılıyor.

John Wall, QNX içine Obigo'nun tarayıcısını taşımaya başlayacağını bildirmese de; Kore'den gelen raporlar, 2018'den itibaren QNX işletim sisteminin içinde olmasını hedefliyor.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF022A64
E-Posta: okan@bbturk.com

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi