Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program İncelemesi: GeeReader RSS Takip Uygulaması
14.05.2011, 22:49
Yorum: #1
Program İncelemesi: GeeReader RSS Takip Uygulaması
[Resim: playbook_geereader.jpg]

PlayBook app world konusunda çok eleştirildi uygulama yetersizliği konusunda fakat app world sürekli bir güncelleme halinde. Geliştiriciler tarafından app world'de hergün yeni bir uygulama yayınlanır durumda. App world güncellenme durumunu bir kenara bırakalım şimdi sizlere tanıtacağım GeeReader adlı ücretsiz RSS takip programını inceliyelim.

İlk önce programı nasıl kuracağımını özetliyeyim. PlayBookumuzun menüsündeki app world'den GeeReader diye aratarak 1 dk sürmeden cihazınıza RSS takip programını kurabilirsiniz.

[Resim: playbook_geereader2.jpg]

Programı kullanabilmeniz için bir google hesabınız olması gerekiyor. Çünkü program google reader hesabınıza kayıtlı rss linklerinden güncelleme yapıyor. Google reader üzerinden rss'leri alması oldukça iyi düşünülmüş. Çünkü birçok haber veya başka içerikli web sitelerinin rss linkleri oldukça uzun ve karmaşık oluyor. Bilgisayar üzerinden direk kopyala yapıştır yöntemi ile google reader'a rss bağlantısını ekleyip PlayBook'umuzdan rahatça güncellemeleri takip edebiliyoruz. Bu özellikle ile zaman kayıbı ve uğraştırıcı bir bağlantı adresi yazmaktanda kurtuluyoruz yukarıda bahsettiğim gibi.

Güncellemeleri iki şekilde takip edebiliyoruz. Takip ettiğiniz sitelerin güncellemeleri site başlıkları altında ayrılıyor yukarıdaki resimde olduğu gibi. Birde All Items başlığı altında ön izleme yapabiliyoruz. Bu şekilde takip etmiş olduğumuz rss'lerin hepsini bir sütün altında görebiliyoruz. Keyfiniz nasıl ister ise rss güncellemelerini takip edebilirsiniz.

Rss güncellemesinin ayrıntılarına girdiğimizde ise bazen sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Bu sıkıntı programdan veya playbook'tan kaynaklanmıyor. Takip etmiş olduğumuz web sitenin rss güncellemelerinde açıklamanın kısa tutmasından kaynaklanıyor. Bu problem genelde haber sitelerinde meydana geliyor. Binlerce, milyonlarca kişi tarafından sorgulandığı için rss linkleri sunucuda yavaşlama yaratmaması için rss açıklamalarıda oldukça kısa oluyor. Bu durumda tam haberi okumak için haberin başlığına tıklıyoruz. Bu sayede ilgili web sitesinin adresi ile tarayıcımız açılıyor ve ayrıntılı okumak istediğimiz haber direk olarak karşımıza geliyor.

Önemli veya daha sonra ayrıntılı incelemek istediğiniz haberlere yıldız koyabiliyorsunuz.

Birazda programın kötü yanlarından yani eksik yanlarından bahsedelim. İlk olarak program kendi kendine belli zaman aralıklarında rss güncellemesi yapmıyor. Programı açıp sizin güncelleme komutu vermeniz gerekiyor. Bir başka eksik ise paylaşmak istediğimiz rss girdisini facebook, twitter ve mail olarak paylaşamıyoruz. Programın bu eksikleri muhtemelen giderilecektir.

GeeReader programı ile ilgili söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar. PlayBook ile ilgili program incelemelerimiz hızla devam edecek. Sağlıcakla kalın.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Pin: C00016D64
E-Posta: bb@bbturk.com

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi