Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Molex ve BlackBerry, Akıllı Araçlar için Otomotiv Ağı'nda İşbirliği Yapıyor!
07.01.2018, 13:10 (Bu konu en son: 07.01.2018 Tarihinde, Saat: 22:31 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
Molex ve BlackBerry, Akıllı Araçlar için Otomotiv Ağı'nda İşbirliği Yapıyor!
[Resim: NZVOZa.jpg]

Endüstri liderleri CES 2018'de güvenli 10 Gbps Ethernet platformunu piyasaya sürdüler. Molex, akıllı bağlantılı araçlarda veri bant genişliğini artırmak için tasarlanmış 10 Gbps Ethernet Otomotiv Ağ Platformunun geliştirilmesi konusunda BlackBerry Limited ile birlikte çalıştıklarını açıkladı. Çok hızlı yüksek güvenilir veri iletimi, önceliklendirme, ölçeklenebilirlik ve BlackBerry'nin gelişmiş katıştırılmış güvenlik çözümlerini birleştiren yeni Molex ağ platformu, Las Vegas'taki 2018 Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) resmen açıklanacak.

Molex'in ileri teknoloji yöneticisi ve öncü mimarı Eric Scott;
"Güvenli yüksek bant genişliği Ethernet, araç içi ve V2X bağlantısının geleceğini temsil ediyor. Endüstri lideri 10 Gbps Ethernet Otomotiv Ağı, akıllı araçlar için uçtan uca veri entegrasyonu ve veri önceliğini sağlayarak çoklu donanım ve gömülü yazılım sistemleri arasında güvenli ve güvenilir veri iletimi yapmayı destekliyor." dedi.

Geleceğe hazır, otomotiv sınıfı bir yüksek hızlı ağ geçidine dayanan güçlü 10 Gbps Ethernet platformu, eski ve gelişen medya modüllerini, çevre birimlerini ve diğer gömülü yazılım sistemlerini destekler. Bu kapsamlı platform aşağıdaki BlackBerry teknolojilerini kullanmaktadır:

• BlackBerry QNX Neutrino SDP 7.0 RTOS, Mikrokernel mimarisi, dosya şifreleme, uyarlanabilir zaman bölme, yüksek kullanılabilirlik çerçevesi, anormallik tespiti ve çok seviyeli politika tabanlı erişim gibi bir dizi özellik aracılığıyla yüksek performans ve geliştirilmiş çekirdek düzeyinde güvenlik sağlar.

• BlackBerry Certicom's Managed PKI (Public Key Altyapı) Hizmeti, modüller ile diğer araç ECU'ları ve ağa bağlı çevre birimleri arasında güvenli bir şekilde tedarik, kimlik doğrulama ve iletişim kurmak için araç içi bağlantılar Ethernet IP tabanlı cihazlar veya LIN, CAN, USB ve diğer desteklenen eski iletişim protokolleri üzerinden yapılabilir. PKI'nin bir parçası olarak BlackBerry Certicom, araç sistemleri ve bulut arasındaki iletişimi de kapsayacak şekilde verimli ve güçlü bir Elliptic Curve Cryptography (ECC) çözümü sunuyor.

BlackBerry Certicom Başkan Yardımcısı ve GM Alfred;
"Molex ve BlackBerry, otonom dönemine girdiğimizde, sağlam ve güvenli yüksek hızlı Ethernet'in temel otomotiv ağ teknolojisi haline geleceğine inanıyorum. BlackBerry'nin gömülü güvenlik çözümleri, bir otomobilin içinde toplanan ve kullanılan artan miktarda verinin güvenilir ve güvenli olmasını sağlayacak." dedi.

Molex 10 Gbps Ethernet Otomotiv ağı, IP (doıp) üzerinden, araç geri çağırma ihtiyacını ortadan kaldırmak ve IP üzerinden araç içi güvenlik ve tanılamayı etkinleştirmek için kablosuz yazılım, yazılım güncellemeleri ve tanılama özelliklerini sağlar. Mevcut ağ bileşenleriyle uyumlu OEM'ler farklı iletişim araçları mimarilerine uyum sağlamak ve gelişen yeni teknolojileri entegre etmek için tasarım esnekliği sağlar.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi