Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MMS MODU TUHAFLIĞI
02.11.2012, 04:05
Yorum: #1
Yıldız MMS MODU TUHAFLIĞI
Merhaba arkadaşlar...

9700 Bold kullanıyorum..Üzerindeki işletim sistemi 6.0 . Mesaj yazarken yazdığım mesajın toplam uzunluğu 7 standart mesajı geçince, MMS moduna geçildi diye uyarı veriyor ve göndereceğim mesajı MMS olarak gönderiyor.Dolayısıyla da hattıma tanımlı ücretsiz SMS'lerden faydalanamayıp güya MMS göndermiş olduğum için ayrıca ücretlendiriliyor.Daha önce kullanmış olduğum başta iPhone olmak üzere hiçbir markada bu tuhaflığı yaşamamıştım.Bu bir sorun mu yoksa Blackberry'nin normal davranışı mıdır ? (Not : gönderdiğim mesajlarda herhangi bir fotoğraf, video..v.b. ekli olmayıp tamamı düz metindir.)
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
02.11.2012, 11:39 (Bu konu en son: 02.11.2012 Tarihinde, Saat: 11:40 düzenlenmiştir. Düzenleyen: ermanex.)
Yorum: #2
Cvp: MMS MODU TUHAFLIĞI
LG'lerde de oluyor bu. Göndereceğiniz metni iki parçaya ayırırsanız sorun çözülür.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
02.11.2012, 14:23
Yorum: #3
Cvp: MMS MODU TUHAFLIĞI
Hocam iki parçaya ayırınca da anlam bütünlüğü ortadan kalkıyor...Sad Peki hazır koun açılmışklen size şunu da sorayım : 7 mesajdan uzun gönderilen mesajlar, yani MMS adıyla gönderilen mesajlar, karşı telefona da MMS alındı olarak mı iletiliyor yoksa düz mesaj olarak mı ulaşıyor ? Yani karşı telefon gelişmiş, akıllı bir telefon olmayıp daha basit bir telefon olup da MMS alacak düzyde değilse, bu durumda gönderdiğimiz mesalar iletilmemiş mi oluyor ?
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
03.11.2012, 01:22
Yorum: #4
Cvp: MMS MODU TUHAFLIĞI
Yanıt bekliyorum dostlar...Son sorum hakkında bilgisi olan var mı ? Sad
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
03.11.2012, 01:30
Yorum: #5
Cvp: MMS MODU TUHAFLIĞI
(02.11.2012 14:23)kamuran kaplan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.Hocam iki parçaya ayırınca da anlam bütünlüğü ortadan kalkıyor...Sad Peki hazır koun açılmışklen size şunu da sorayım : 7 mesajdan uzun gönderilen mesajlar, yani MMS adıyla gönderilen mesajlar, karşı telefona da MMS alındı olarak mı iletiliyor yoksa düz mesaj olarak mı ulaşıyor ? Yani karşı telefon gelişmiş, akıllı bir telefon olmayıp daha basit bir telefon olup da MMS alacak düzyde değilse, bu durumda gönderdiğimiz mesalar iletilmemiş mi oluyor ?

Ben sorunuzu anlayamadım açıkcası.Uzun mesajlar neden MMS olsun? Siz mesaja resim eklemediyseniz uzunda olsa kısada olsa SMS olarak kalır o mesaj.Ayrıca MMS yıllar öncesi telefonlarda bile var.Renkli ekran telefonların hemen hemen hepsinde MMS var.Karşı tarafın MMS ayarları yapılı ise sizde MMS attıysanız görüntüleyebilir mesajı.Ayarları yapılı değilse MMS var diye uyarı verir ama açamaz mesajı ayarlarınızı yapın gibi bir uyarı ile karşılaşır.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
03.11.2012, 03:01
Yorum: #6
Cvp: MMS MODU TUHAFLIĞI
Siz hiç 7 standart mesajdan uzun mesaj yazdınız mı telefonunuzla ? Göndermeniz şart değil, mesaj ekranına girip 7 standart mesajı geçecek şekilde uzunca bir mesaj yazın, o zaman sorumu anlayacaksınız...Yoksa mesaja resim, video..v.b. eklemediğimiz müddetçe SMS olduğunu ben de biliyorum...
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
03.11.2012, 03:13
Yorum: #7
Cvp: MMS MODU TUHAFLIĞI
Resim,müzik,video eklemedikçe bu metin mesajı olduğu için yine sms modunda gidecektir karşı tarafa.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
03.11.2012, 03:32 (Bu konu en son: 03.11.2012 Tarihinde, Saat: 03:34 düzenlenmiştir. Düzenleyen: kamuran kaplan.)
Yorum: #8
Cvp: MMS MODU TUHAFLIĞI
Az önce iki farklı marka telefonda deneme yaptım..7 standart mesajdan uzun mesajı farklı her iki markaya da gönderdim..Telefonlardan birine standart SMS olarak düşmüşken diğerine bir adet MMS mesajınız var şeklinde düştü......7, 17, 117......kullanıcı istediği uzunlukta yazar mesajını..Blackberry'nin cinsliğinden başka bişey değil bu....Bu arada Media Sync'i açıp telefonu pc'ye bağladığımda program cihazı görmüyor....İnanın bin pişmanım iPhone'u satıp Blackberry aldığıma...Aldım alalı sorunsuz, anında bir işimi halledemedim henüz Sad
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


'MMS MODU TUHAFLIĞI' Konusunu Paylaş

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi