Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klavye ile yazarken Türkçe öneriler
06.07.2020, 10:33
Yorum: #1
Klavye ile yazarken Türkçe öneriler
Arkadaşlar,

Key2 LE aldım. Çok iyi bir telefon, şimdilik çok memnunum. Çözemediğim tek bir konu var. Klavye ile bir şey yazarken öneriler çıkıyor ya. Telefon i ve ı, s ve ş vs. aynı tuş olduğunu bilmiyor. Daha önce Priv'i kullanıyordum, Priv öyle değil. Örneğin 'dıs' yazarsam Priv hemen 'diş' öneriyor. Key2 LE ile böyle değil ama. İlla ı tuşuna uzun basıp çıkan öneriler arasından i'yi seçmek gerekiyor. Aynı durum ş ve ğ için de geçerli. Böylece yazma işlemi çok yavaşlıyor.

Bunun bir çözümü var mı acaba? Klavye ayarlarını çok kurcaladım ama bir şey bulamadım.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
06.07.2020, 12:22 (Bu konu en son: 06.07.2020 Tarihinde, Saat: 15:09 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #2
Cvp: Klavye ile yazarken Türkçe öneriler
Bende dediğiniz gibi değil. dıs yazınca diş'i öneriyor yani... Bunun için telefonunuzun önerilen sözlük listesinde bu önerinin olması yani BlackBerry klavyenin bunu sizin günlük yazışmalarınızdan akılda tutması gerekli durduk yere absürt öneri gelmemesi için... Dil giriş ve klavye ayarlarında tahmin ve düzeltmede tahminleri göster açık anladığım kadarıyla. ilave olarakta kişisel öneriler seçeneğini de aç ki (Klavyeye yazım alışkanlıklarımızı öğretme) dıs deyince diş önerisi gelsin... Priv'de neden vardı kullanım içinde bu aşama geçirmişti yani klavye biliyordu dıs için ne önerecek. Bunda da olacak merak etme...
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
06.07.2020, 13:32 (Bu konu en son: 06.07.2020 Tarihinde, Saat: 15:09 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #3
Cvp: Klavye ile yazarken Türkçe öneriler
(06.07.2020 12:22)akyuzs Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.Bende dediğiniz gibi değil. dıs yazınca diş'i öneriyor yani... Bunun için telefonunuzun önerilen sözlük listesinde bu önerinin olması yani BlackBerry klavyenin bunu sizin günlük yazışmalarınızdan akılda tutması gerekli durduk yere absürt öneri gelmemesi için... Dil giriş ve klavye ayarlarında tahmin ve düzeltmede tahminleri göster açık anladığım kadarıyla. ilave olarakta kişisel öneriler seçeneğini de aç ki (Klavyeye yazım alışkanlıklarımızı öğretme) dıs deyince diş önerisi gelsin... Priv'de neden vardı kullanım içinde bu aşama geçirmişti yani klavye biliyordu dıs için ne önerecek. Bunda da olacak merak etme...

Teşekkür ederim. Bende bütün bu seçenekler açık, kişisel öneriler de açık ama yazdığım kelimeleri öğrenmiyor.
Asıl konu ama bu değil çünkü kelime çok fazla, hepsini öğrenmesi aylar sürerdi. Priv ama ilk baştan bu tür tahminleri veriyordu, bir şey öğrenmesi gerekmiyordu. Verdiğim örneği ele alırsak, Priv'de 'dı' yazdığım zaman hem 'dış' hem 'diş' çıkıyor. Key2 LE de ama 'dı' yazınca sadece 'dış' önerisi çıkıyor. 'diş' yazmak için hem ı hem s tuşuna uzun basıp doğru harfi seçmek gerekiyor.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
06.07.2020, 16:12 (Bu konu en son: 06.07.2020 Tarihinde, Saat: 16:46 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #4
Cvp: Klavye ile yazarken Türkçe öneriler
Gelişmiş klavye ayarlarında yeni sözcük öğrenme seçeneği açık mı? Benim telefonum priv'de nasılsa aynıydı yazdığında tüm seçenekleri çıkıyor. Olması ya da düzelmesi lazım.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
06.07.2020, 16:24
Yorum: #5
Cvp: Klavye ile yazarken Türkçe öneriler
(06.07.2020 16:12)akyuzs Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.Gelişmiş klavye ayarlarında yeni sözcük öğrenme  seçeneği açık mı ? Benim telefonum privde nasılsa aynı dı yazdığında tüm  seçenekleri çıkıyor...Olması ya da düzelmesi lazım...

Evet yeni sözcük öğrenme seçeneği açık. Ama dediğim gibi Priv'in birşey öğrenmesi gerekmiyordu. Sizinki de öyle.
Ayrıca Key2 LE de öneriler çıkıyor sonuçta. Konu o değil, konu bu cihazın ı ve i, ş ve s vs. aynı tuşun olmasını bilmemesidir.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
06.07.2020, 16:57 (Bu konu en son: 06.07.2020 Tarihinde, Saat: 17:20 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #6
Cvp: Klavye ile yazarken Türkçe öneriler
Anlıyorum ne demek istediğinizi, bende o sorun yok işte, ı de girsem i de girsem ya da s de girsem ş de girsem aynı öneriler çıkıyor ayrı harf karakteri sizin deyişinizle aynı tuş olmadığını bilmeme sıkıntısı yok. Israrla konunun sürmesinin nedeni de bir anormallik var yaşadığınız sıkıntıyı ben ayrımsamadım hiç bu cihazda. Sıra üstü kullanıcıyız hepimiz Priv'de önceden kişisel sözlük destekli sözlük yüklü mü başladı yoksa kullanıma bağlı zamanla mı oturdu anımsamıyorum ama KEY2 BlackBerry klavyede öyle bir sıkıntı yaşamadım.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
11.07.2020, 15:33 (Bu konu en son: 11.07.2020 Tarihinde, Saat: 18:46 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #7
Cvp: Klavye ile yazarken Türkçe öneriler
Uygulama ayarlarından klavyeyi bulun girip verileri silin sıfırlasın her şeyi sonra güncellemeden sonra türkçe kelimeleri indirecektir sonra ayarlara girip tahmin ayarlarındaki seçenekleri açık yapın . Bahsettiğiniz hata eski bir sürümde olmuştu sonra düzeltildi sanırım bu dedigimi yaparsanız sorun düzelecektir. Bu sorun key2 ile ilgili değil klavye de bir çeşit bug olmuş düzelecektir. Key2 le modelinde klavyede dokunmatik hassasiyet olmadığı için sevemedim o cihazı.

BBB100-2 Cihazımdan BT App ile Gönderildi.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi