Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
John Chen: "Şirket Artık Tehlikede Değil"
22.10.2017, 23:05 (Bu konu en son: 16.11.2017 Tarihinde, Saat: 22:08 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
John Chen: "Şirket Artık Tehlikede Değil"
[Resim: 1Ggmyb.jpg]

Blackberry CEO'su ve İcra Direktörü John Chen, bir röportajda BlackBerry'nin şu anda dönüşüm çalışmalarını tamamladığını söyledi ve ayrıca şirketin önceki tehlikeli durumdaki işinden bahsetti.
BlackBerry'ye geldiği günden itibaren şirketin konumunu hızla değiştirdi ve BlackBerry'yi yazılım ve ağ işlerine odaklanmasına karar verdi. Ancak işler değişti ve şirket kendi işletim sisteminden döndü ve adını lisanslamak, işletmelere güvenlik sağlamak ve TCL‘nin cihazlarını kurması için yeni bir iş planı benimsemeye karar verdi.

İkinci çeyrekte BlackBerry, geçen yılki 15 milyon doların yaklaşık dört katı kadar 56 milyon ABD doları lisanslama ücreti aldı. Ağustos ayında, BlackBerry içerisindeki yetkililer BlackBerry'nin şu anda Hint pazarının potansiyeline odaklandığını açıkladı. BlackBerry, kendi UI sistemini bölgenin cep telefonu markalarına dahil etmeyi planlıyor ve bu da BlackBerry'nin kendi eklentisini kendi ekolojisinin ötesinde ilk kez başlattığı bir uygulamadır. Kısa bir süre önce Optiemus, Hindistan pazarında BlackBerry tabanlı cihazlar dağıtmasına, üretmesine ve desteklemesine izin vermek için Hindistan Blackberry ile bir lisans anlaşması imzaladı. Bu olaylardan ötürü BlackBerry, hisselerini NASDAQ’dan New York Borsası’na (NYSE) taşıyan firma ile birlikte tekrar yükselişe başladı.

BlackBerry CEO’su John Chen, WallStreet’e verdiği röportajda, müşterilere daha yakın olması gerektiği için şirketin bu hareketi gerçekleştirdiğini söyledi. Ancak daha da önemlisi, Chen şirketin artık nihayetinde “tehlikede” olmadığını belirtti.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi