Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
John Chen Q4 Sonuçlarını Değerlendirdi!
02.04.2017, 22:15 (Bu konu en son: 03.04.2017 Tarihinde, Saat: 00:15 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
John Chen Q4 Sonuçlarını Değerlendirdi!
[Resim: X0PRO0.png]

BlackBerry'nin kazanç sonuçlarıyla ilgili olarak BBN'de konuşan BlackBerry CEO'su John Chen; şirketin yazılım stratejisinde yer almak için tüm silindirleri ateşlemesine neden oldu. Chen, pivot ve geçişin ardında ve yazılım hikayesinin açıkça odaklandığı bir noktada Chen'in BlackBerry ile çalışarak 2016 yılına kadar 1000 yeni işe alım yapması ve bu süreçte şirketin boyutunu değiştirmesi ile yaklaşık 4000 çalışanı bulunuyor.

Chen, görüşme boyunca bazı ilginç açıklamalarda bulundu. Yatırımlardan bir ana açıklama geldi:

"Yatırım yapmalıyız, yatırım yapacak, yatırım ve M&A kombinasyonu olacak. Ancak satın alacağız" dedi.

Bunun ötesinde Chen, Ford'la olan ortaklığının stratejik değeri ve BlackBerry'nin bilgi/eğlence yönetiminin ötesine nasıl geçtiğinden bahsediyor. BlackBerry'de araçta bulunan daha fazla parça, BlackBerry'nin telif ücreti modelinden ne kadar çok para kazanıyor olsada, Ford gibi büyük otomobil üreticileri çekirdekten işletim sistemine ve uygulamalara kadar tüm yığının sahibi olması nedeniyle BlackBerry'nin getirdiği değeri vurguluyor.

"Infotainment büyük bir pazardır, çünkü bağlı olan hemen hemen her arabaya ihtiyaç duyulmaktadır, ancak metalize etmektedir. Araba başına geliri yükseltmek zorundayız ve araba başına geliri yükseltmenin tek yolu, daha fazla gelişmiş uygulamaya ulaşmaktır."

Chen, Giuliani Partners'la yaptığı çalışmaları, BlackBerry'yi ABD Başkanı Donald Trump'in eline almak için bir fırsat olarak değerlendiriyor.
John Chen'in Amber Kanwar'la olan sohbetinden daha çok şey öğrenmek haberin detaylarına bakınız.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi