Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
John Chen: Kendi Şifrelememizi Kırmak için Çalışacağız!
29.10.2017, 15:31 (Bu konu en son: 16.11.2017 Tarihinde, Saat: 22:06 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
John Chen: Kendi Şifrelememizi Kırmak için Çalışacağız!
[Resim: 4GaMjL.jpg]

John Chen: "Federaller Talep Ettikleri Takdirde Kendi Şifrelememizi Kırmak için Çalışacağız."
Son yıllarda ABD kolluk kuvvetiyle ayrı mücadeleleri olan Apple, Google ve Microsoft'ın aksine, BlackBerry kullanıcı verilerine erişimde hükümeti kınamada aşırı derecede etkili olmamıştır. CEO John Chen, Forbes'e yaptığı açıklamada şirketin şifrelemesini bozmasını ve belirtilen hedeflerde telefon dinleme iznini vermesini isteyen mahkeme kararlarına uyacağını söyledi. Londra'daki BlackBerry Güvenlik Zirvesi sırasında Q&A adlı bir basın toplantısında konuşan Chen, BlackBerry'nin kendi korumasını çiğnemenin o kadar basit olmadığını iddia etti.

BlackBerry'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su John Chen:
"Sadece hükümet bize bir mahkeme emri verdiğinde, onu izlemeye başlayacağız. O zaman soru şudur: Şifreleme ne kadar iyi? Bugünkü şifreleme, kendi şifrelememizi kırmak için kendimiz için bile zor olan noktaya geldi. Kolay kırılabilir bir şey değil. Bunu yalnızca doğru mahkeme emrimiz varsa yapmaya çalışacağız. Mahkeme kararını onurlandıracağımız gerçeği, bunu gerçekten gerçekleştirebileceğimiz anlamına gelmiyor "dedi.

Bu yaklaşım, dünyanın en karlı akıllı telefon şirketi Apple'dan çok farklı görünüyor. FBI, San Bernardino'da meydana gelen bombalı saldırıda, Syed Rizwan Farook'un telefonla ve sosyal medyayla FBI tarafından bilinen insanlarla iletişim kurduğunu söylüyor. Syed Rizwan Farook'un hakkında iPhone'dan veri edinmesine yardım etmesini istediğinde, hükümetin güvenlik korumasını çiğneme girişimlerine karşı çıktı. Amazon, Google ve Microsoft da dahil olmak üzere birçok teknoloji devi, Apple'ı destekleyen Amicus raporlarını imzaladı. BlackBerry imzalamadı. Chen, şirketin hükümetle olan çalışması hakkında daha fazla bilgi verecek bir şeffaflık raporu planının olmadığını da belirtti. "Hiç kimse bizden gerçekten istemedi, bunu yapıp yapmayacağımız konusunda gerçekten bir politikamız yok. Tıpkı telekomünikasyon ile uğraşan her büyük teknoloji şirketi gibi, açıkçası dünyada birçok talep var."dedi.

BlackBerry CEO'su, şirketin işletim sistemi güvenliğini artırmakla birlikte, şirketin Android'in en güvenli sürümünü yapmakla kalmayıp, aynı zamanda kullanıcı verilerini Apple ve diğer rakiplere göre daha iyi kullandığını iddia ediyordu. Şirket; KEYone, DTEK ve Priv cihazları da dahil olmak üzere; Android çalıştıran bir dizi telefon sunuyor. Chen, Android cihazları içindeki güvenliğin anahtarı, işletim sisteminin çekirdeğini oluşturan Linux için QNX mikrokerneliydi. BlackBerry şefi,"Güvenlik konusunda yaptığımız yaklaşım ve yatırım konusunda son derece test edilmiş, muhtemelen en güvenli işletim sistemi"dedi.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi