Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
John Chen; "Gizlilik Politikamız Değişmeyecek"
07.04.2017, 16:36 (Bu konu en son: 07.04.2017 Tarihinde, Saat: 16:48 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
John Chen; "Gizlilik Politikamız Değişmeyecek"
[Resim: 01R0gZ.png]

Amerika Birleşik Devletleri'nde Pazartesi akşamı imzalanan yeni mevzuat; internet servis sağlayıcılarının (ISS) çevrimiçi etkinliğinizi yasal olarak izleyebileceği anlamına geliyor. Daha önce bu sağlayıcılar, opt-in işlemi yoluyla önceden müşteri izni almak zorundaydı. Bir önceki yönetmelikte yer alan müşteri bilgileri daha katı düzenlemelere sahip olduğundan, yeni FCC internet gizlilik kurallarının bir kısmı söz konusudur.

John Chen; BlackBerry'nin bu yeni yasalara rağmen değişmeden kalan gizlilik konusundaki tutumunu paylaşmak için bir yazı hazırladı.
Çalışanlara ve müşterilere, BlackBerry'nin en üst seviyede güvenlik ve en yüksek korumayı sağlamaya çalışacağına, ki bu da en çok koruma sağlayan bir opt-in yaklaşımına sahip olmaya ikna etmek isterim. Gizlilik politikamız değişmeyecek. Müşterimizin bilgilerinden para kazanmak ve mahremiyetini tehlikeye atmak gibi bir düşüncemiz yok. ABD hükümeti, işyerindeki düzenleyici yükleri hafifletmek için adımlar atıyor olsa da; gizlilik içine girmek, teknoloji sektöründeki herkesin karşı çıkması gereken bir şey. Müşterilerimizin özel bilgilerini korumak için birlikte çalışarak, Amerikalıların gizliliğinin satılık olmadığına dair açık bir mesaj gönderebiliriz.

Bu yeni yasaya göre; servis sağlayıcılar tarama alışkanlıklarınızı, uygulama kullanım geçmişinizi, konum verilerinizi ve hatta sosyal güvenlik numaralarınızı ile veri toplayabilir. Bazıları kişisel bilgilerini şimdi en yüksek teklif sahibine satabileceğini düşünürken, yeni FCC Başkanı Ajit Pai; net tarafsızlığın olarak bakıldığında düzenlemelerin haksız olduğuna inanıyor. Çoğu ISS; müşteri verilerini satmayacakları, ancak tahsilatın sürmekte olduğu statüsünü koruyan ifadeler yayınladılar.
BlackBerry ile ilgili olduğu için şirketin gizlilik politikasını ziyaret ederek müşteri gizliliğine olan bağlılıkları hakkında daha fazla bilgiyi haberin detaylarına bakarak edinebilirsiniz.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi