Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Voice search artık türkçe
20.10.2010, 01:43
Yorum: #1
Google Voice search artık türkçe
Kullanıcılara aramak istedikleri kelimeleri söyleyerek internette arama imkanı tanıyan Google Voice Search artık Türkiye’de Türkçe olarak kullanılabilecek (Google, Türkiye Sokaklarında mı?).
Google Voice Search; Android işletim sistemini kullanan telefonlar ve iPhone tarafından destekleniyor. Google’ın telaffuz edilen kelimeleri metin haline çeviren konuşma tanıma teknolojisinden faydalanan Voice Search, aranması istenen kelimeler elle girilmişçesine Google’da arama yapma imkanı sağlıyor.
Sesli arama özelliğinin Android temeli cihazlara tamamıyla entegre edilmiş olması ise arka arkaya sesli aramalar yapmayı son derece kolay ve hızlı bir hale getiriyor.

Yeni dil ve lehçeleri hizmetlerine dahil etmeye her zaman özen gösteren Google, Voice Search’ü uzun vadede tüm dillerde sunmayı hedefliyor. Voice Search geliştirilirken oldukça titiz ve ayrıntılı bir çalışma gerçekleştiriliyor: her ülkede anadil konuşur insanlarla çalışarak haftalar boyunca telaffuz örnekleri toplanıyor ve hizmetin çalışmasını sağlayan modeller oluşturuluyor..

Google yetkilisi ile yapılan röportajda BLACKBERRY için yıl sonunda kullanıma sunulması beklendiği söyleniyor..

Kullanmayan arkadaşlar için su kadarını diyebilirim telefonda olmazsa olmazlardan
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Bu Konudaki Yorumlar
Google Voice search artık türkçe - espinho - 20.10.2010 01:43


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi