Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fairfax Financial, John Chen’i Başarılı Buluyor!
29.03.2017, 14:20 (Bu konu en son: 29.03.2017 Tarihinde, Saat: 15:26 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
Fairfax Financial, John Chen’i Başarılı Buluyor!
[Resim: LynmDz.png]

Fairfax Financial CEO'su Prem Watsa hissedar mektubunda; John Chen'in başarılarını vurguladı. Watsa mektubunda, neden John Chen'e bahis yapmaya devam ettiğini belirtiyor. Fairfax Financial'ın Başkanı ve CEO'su; bu ayın başlarında yayınlanan ortaklara gönderilecek bir mektupta, 2016 boyunca yapılan bazı başarıları paylaştılar. BlackBerry konusu 24 sayfalık mektubun sadece bir paragrafı iken, BlackBerry CEO'su John Chen, şirketin en büyük yatırımcılarından birinin gözünden anlatılıyor.
Watsa, 2016'da Chen'in, BlackBerry yazılım ve adı ile satılan her cihaz için tekrar eden bir lisans satış düzenlemesi ile donanım imalatını nasıl değiştirdiğini tartışıyor. Ayrıca, şirketin nakit akışı ve kazanç bazında kırılmaya başlaması konusundaki artışından da bahsediyor. Bununla birlikte Watsa, QNX'in gömülü mimarisi ve BlackBerry Radar hareketleri ile BlackBerry güvenli varlık izleme ile daha geniş IoT pazarına yönelik çabalarını sürdürdüğünü belirtti.


FAIRFAX FİNANSAL HOLDİNG SINIRLI 2016 NİHAİ ORTAKLIK MEKTUBU
John Chen, Kasım 2013'te BlackBerry'nin Genel Müdürlüğü koltuğuna oturdu. O zamandan bu güne üç yıldan fazla süre geçti. John, şirketi nakit akışı ve kazanç esasına göre kırmaya getirdi. 1,25 milyar dolarlık seçilebilir %6 konvertibl tahvilin 645 milyon dolarlık kısmını emekliye ayrılmış ve kalan kısmının %3,75'lik konvertibl borçlanma senedi ile değiştirilmesine yansımıştır. Bu sayı, dört yıl için hesaplanamaz. %5 erken itfa ücreti tahsil ettikten sonra 500 milyon dolarlık %6 tahvil ihraç ettik. Yıl boyunca, Chen akıllı telefon cihazlarının imalatından çıktı ve onu Endonezya'dan başlayıp, Çin'den (TCL Communications) ve sonra da Hindistan'dan (Optimus Altyapısı) lisans düzenlemeleri aldı.

Bu düzenlemeler, BlackBerry'nin BlackBerry yazılımı ve adı ile satılan her telefon için bir telif hakkı ödemesi almasıyla sonuçlanır. BlackBerry, mobil cihazlar için güvenlik altın standardı olmaya devam ediyor. John Chen; BlackBerry'nin kurumsal işini, Internet of Things (Nesnelerin İnterneti), BlackBerry Radar ve QNX'i genişletirken bu yeteneği kullanmaya devam ediyor. Son zamanlarda 451 Araştırma, BlackBerry hakkındaki bir raporla çıktı - ''BlackBerry Geri Dönüyor!. John'a bahse girmeye devam ediyoruz!"2016 yılı BlackBerry için yazılım merkezli bir varlığa geçişi tamamlamakla ve yapılan birçok işle sessiz bir yıl oldu. 2017 yılı ise büyüme ile ilgili olacak. Watsa, Q4 Mali 2017 sonuçlarına üç gün kala, John Chen'in, BlackBerry'yi geleceğe dönüştürme ve büyüyen küresel pazardaki yerini sağlamlaştırma konusunda her zamanki gibi güveniyor ve emin görünüyor.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi