Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Exchange Server Mail Problemi
10.04.2012, 10:11
Yorum: #1
Exchange Server Mail Problemi
Herkese Merhaba , ilginç bir problem yaşıyorum çok araştırdım,benzer problemi yaşayan bir çok kişinin yazdıklarını okudum fakat bir çözüm bulamadım.
Kendime ait bir BB Curve 8520 cihazım vardı kendi hattımı kullanıyordum Avea'dan hizmet alıyordum , BIS paketi sayesinde şirketimin exchange server'ından mail alabiliyordum hem de outlookuma düşmeden önce mail telefonumda oluyordu müdürümde BES var onun mail alma hızına eşit bir hızda mail alıyordum öyle söyleyeyim.
Daha sonra saha görevine çıkmam gerekti , şirketim bana bir hat tahsis etti ve BES için kontrat yapılması gerektiği bunun da sadece müdürler için yapıldığı söylendi ben de Aveadan BIS üzerinden aldığım hizmeti referans göstererk bana BIS tanımlamalarının yeterli olacağını söyledim.Baştan herşey güzel gidiyordu ,Avea hattı çıkardım Turkcell'i taktım maillerim aynı hızda gelmeye devam ediyordu hiç bir aksama yaşamadım.
22 Martta artık kullanmadığım bir hizmetin parasını ödememek için AVEA'dan BIS paketimi iptal ettim.Ve herşey bu noktada başladı , iptalden 15 dk sonra BB'de Turkcell takılı olmasına rağmen ilginç bir şekilde tüm mailboxlarım silindi.
Herşeyi baştan kurdum ancak artık şirket maillerim 15-20 dk sonra telefonuma gelir oldu.Eğer problem şirketimden kaynaklanıyor olsaydı AVEA'da da bu hizmeti alamazdım diye düşünüyorum.
Teknik servislerle görüştüm Turkcell kurumsalla görüştüm hatta şirketimin IT Departmanıyla görüştüm , kimse bir çözüm bulamadı arkadaşlar.
Konuyla ilgili desteğinizi rica ediyorum ne yapılması gerek , çünkü işim gereği maillerimi ne kadar erken görürsem o kadar iyi ve ben BIS'den aldığım performansı referans gösterek şirketime BIS talebi yaptım şimdi BIS olmadı bana BES ayarlayın demek gibi bir şansım yoko sebeple cevap yazarken lütfen BES'i bir opsiyon olarak düşünmeyin.

Teşekkür ederim
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
12.04.2012, 09:37
Yorum: #2
RE: Exchange Server Mail Problemi
Hiç fikri olan , yardımcı olabilecek yok mu arkadaşlar ?
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi