Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi, BlackBerry QNX ile Ortaklık Kuruyor!
30.09.2017, 12:48 (Bu konu en son: 02.10.2017 Tarihinde, Saat: 13:52 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
Delphi, BlackBerry QNX ile Ortaklık Kuruyor!
[Resim: MayzJ7.jpg]

Delphi, otonom otomobillerde yazılım performansını ve güvenliğini artırmak için BlackBerry QNX ile ortaklık kuruyor. Otogar sürüş teknolojisinde global bir lider olan Delphi Automotive PLC, BlackBerry Limited ile ticari bir ortaklık sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Bu ortaklık otonom sürüş sistemi için işletim sistemini sağlayacak.

Delphi ve BlackBerry QNX, otonom sürüş teknolojisini geliştirmek için işletim sisteminde yazılım performansını ve güvenliğini artırmak için işbirliği yapacaklar. 2019 yılında piyasaya sürülecek olan Delphi'nin tamamen entegre otomasyonlu sürüş çözümü olan Merkezi Algılama Yerelleştirme ve Planlama (CSLP), otomobil üreticilerine ve İsteğe Bağlı Otomatik Hareketlilik (AMoD) anahtar teslimi otomobil sürüş çözümünün en iyisidir. Güvenlik için BlackBerry QNX OS, performansı ve güvenliği artırmak için Delphi'nin tescilli Ottomatika yazılım algoritmalarını ve katman yazılımını kolaylaştıracaktır.

Delphi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Teknoloji Yetkilisi Glen De Vos;
"BlackBerry QNX, CSLP için güçlü bir yazılım altyapısı sağlayacak ve Delphi'nin otonom sürüş sistemini ilerletmeye yardımcı olacak. Yüksek performanslı bilgi işlem sistemlerinde güvenlik, üretim için hazır otonom bir sürüş çözümü için çok önemlidir"dedi.

BlackBerry QNX'den John Wall;
"Güvenliğin olmadığı bir güvenlik yok. Siber saldırılar ve bağlantılı araçlara yönelik tehditler yükselirken, otomobil üreticilerine güvenlik sertifikalı, güvenilir ve güvenli yazılımlar sunulması zorunludur. Bu, BlackBerry QNX'in üstün olduğu bir alan ve yeni fırsatları Delphi ile genişleme getiriyor"dedi.

QNX SDP 7.0, mikrokernel mimarisi, dosya şifreleme, uyarlanabilir zaman bölme, yüksek kullanılabilirlik çerçevesi, anormallik tespiti ve çok seviyeli politika tabanlı erişim kontrolü de dahil olmak üzere bir dizi özellik sayesinde yüksek performans ve geliştirilmiş çekirdek seviyesinde güvenlik sağlar. BlackBerry QNX'in güvenilir işletim sistemi, BlackBerry'nin sınıfının en iyisi güvenlik teknolojisini içeren çok seviyeli, politika odaklı bir güvenlik modeli uygulayarak sistem arızalarına, kötü amaçlı yazılımlara ve siber saldırılara karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. Bu işletim sistemi aynı zamanda, otomobiller için ISO 26262 ASIL D (elde edilebilir en üst düzeyde) ve endüstriyel otomasyon sistemleri için IEC 61508 SIL 3'e ve hayat boyu önem taşıyan Sınıf III tıbbi cihazlar için IEC 62304'e uyumluluk sertifikası ile kanıtlanmış bir güvenlik soyağacı sunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi