Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daha iyi bir media player önerisi
05.08.2011, 10:59
Yorum: #1
Daha iyi bir media player önerisi
Dokunmatik olmayan bb ler için,os 6.0 da çalışan bildiğiniz bir media player var mı. Mevcut playerı ben çok başarılı bulmuyor ve kullanıren zorlanıyorum.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
05.08.2011, 15:00
Yorum: #2
RE: Daha iyi bir media player önerisi
bu kadar basit bir arayüz media playerde zorlanıyosan kusura bakma ama hiçbir arayüzü kullanamazsın
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
05.08.2011, 21:38
Yorum: #3
RE: Daha iyi bir media player önerisi
Linkdeki media player'ı deneyebilirsin.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
07.08.2011, 00:35
Yorum: #4
RE: Daha iyi bir media player önerisi
(05.08.2011 15:00)yasayanölü Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.bu kadar basit bir arayüz media playerde zorlanıyosan kusura bakma ama hiçbir arayüzü kullanamazsın

Aslında sizinle çok da muhatap olmak istemiyordum ama birazdan söyliyeceklerimi hakkettiniz, kusura bakmayın;
Ben sadece bir media player önerisi istedim, benim neyi kullanıp neyi kullanamayacağım ile ilgili yorum yapmanızı değil ki! Okuduğumuzu anlamakta sorunumuz var galiba. Bakın çok basit iki cümle;"Dokunmatik olmayan bb ler için,os 6.0 da çalışan bildiğiniz bir media player var mı? Mevcut playerı ben çok başarılı bulmuyor ve kullanıren zorlanıyorum."
Buradan nasıl benimle ilgili bir yorum yapmanız gerektiği sonucunu çıkardınız? Size ne kullanır mıyım kullanamaz mıyım? Biliyosanız başka bir program söyleyin bakalım,biz karar veririz kullanır mıyız kullanamaz mıyız diye.Peki ben 100 kg ağırlığı kaldırabilir miyim? 100 m yi 12 sn de koşabilir miyim? Suyun altında kaç sn nefesimi tutabilirim? Hani madem yorum yapmak istiyo canınız buyurun bunlara yapın? Ben bu media player da zorlanıyorum belki başka bir programı daha rahat kullanacağım.
Peki hadi bunu geçtik. Mevcut mediaplayerı kullanım olarak basit olarak addetmişsiniz. Neye göre kime göre? Mesela Iphone dan kullanımı basit mi? Veya bir önceki dokunmatik htc telefonumdan ? (Hemen oturup o zaman git onları kullan diye yazmaya başlamanıza gerek yok; ben bb kullanacağım,eksik yönlerini de sonradan bazı programları kendim ekleyip kullanacağım-tabii sizce de uygunsa) Anladığım kadarıyla size göre basit. Peki siz otör müsünüz? …Media player kullanım otörü? Böyle bir otörlük için nasıl bir eğitim sürecinden geçiliyo? BB de kaç adet media player kullandınız ve bunu (stock olanı) basit olarak ifade ediyorsunuz? Eğer başka bir media player kullanmadan bu yorumu yapıyosanız gene hatalısınız, ya kullanımı daha basiti varsa, kusura bakmayın siz programı paylaşın ben oturup karar vereyim o mu basit bu mu diye? O zaman hiç başka program yüklemeyelim. Zaten gelen en iyisidir diye.
Bir diğer husus; Kullanımı bence hiç de kolay ve güzel değil. Anlıyorum, yalnız lütfen yapacak başka işi gücü olmayan bir forum üyemiz de kalkıp yazdıklarımdan kişilik analizi,IQ testi falan yapmasın, gerek yok, Allah ne verdiyse idare ediyoruz;
Mevcut player 3 bölümden oluşuyor en altta stop,play v.s.barı ,bunun üzerinde zamanı belirleyen kısım, en üstte de ekran boyutunu belirleyen kısım. Ben film izerken, youtube,face de da video izlerken zamanı ileri-geri kaydırma ihtiyacım oluyor. Ama joystick tuşu kullanırken seçim ya en üste ya da en alta kayıyor,zaman tuşunu seçmeyi bir türlü beceremiyorum. Jostick tuşun problemi bu belki de (sevgili yaşayanölü hiç zahmete etme tavsiye vermeye ama bu jostick tuşlu bb i kullanmaya devam edeceğim) ama ben en çok bu sorunu burada yaşıyorum ve bu işleri laf olsun diye haftada 1-2 kere değil haftada spor yaptığım 6 gün 1 er saat hissediyorum. Yok ki bi bb jostick tuş kullanma kursu falan. Biz de böbürlenelim, biz jostick tuş kullanma otörüyüz diye. Umarım birazdan sporun henüz insan ömrünü uzattığına dair kesin bilimsel kanıtların var olup olmadığına dair yorumlara veya spor yapmayı bırakmama bu şekilde media player sorunumun ortadan kalkacağına dair tavsiye (!) lere maruz kalmayız. Ayrıca youtube ve facebookda video izlerken ön belleğe alıyor,biraz ilerledik, mesela en başa dönüp takrar izleyeceğiz tekrar ön belleğe alıyor, e orayı daha öncede ön bellekde tutup hemen göstermesi lazım bence, bazı otörler (!) memnun olabilir bu durumdan ama ben değilim. “Veya hiç başa dönmeyeyim. İzledim izledim,kaçırdıysam geçmiş olsun.” Diye geçiriyo bazı arkadaşlar içinden. Veya :” Başa dönsen ne,dönmesen ne?” Dediğim gibi sizce de uygunsa,nacizane bi başa dönme ihtiyacım oluyo bazı videolarda. Ayrıca benim bb deki mediaplayer sadece o sırada oynattığı kısmı download etmiş oluyo, halbuki her ne kadar otör (!) olmasam da henüz göstermediği kısımları da indirmiş olsun belki o kısımlara beklemeden zaman çubuğu ile ilerliyebileyim istiyorum. Son olarak da zamanı kaydırdık diyelim,tam ekrana dönmesi biraz zaman alıyo (1-2 sn arası gibi). Ben bu kısmının da çok çabuk olmasını ,istiyorum,zamanı kaydırdık hemen tam ekrana dönsün (sizlerce de mahsuru yoksa tabii).
Bu nedenle mediaplayer arayışlarım devam edecek.
Arkadaşlar yardımcı olacaksanız buyurun olun. Olmayacaksınız da saçma sapan yorumlarınız kendiniz de kalsın, pc de iseniz sağ üstde içinde beyaz x harfi olan kırmızı küçük çerçeve veya Alt+F4 tuşlarını,bb den ise bb tuşu,en altta kapat yazan yere basınız,hayırlı günler.
Sevgili garpist;çok naziksin, sana lazım olmasa bile bir başkasına yardımcı olmak istemişsin, deneyip sonucu da bildireceğim (her ne kadar otör olmasam da),teşekkürler.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
07.08.2011, 00:50 (Bu konu en son: 07.08.2011 Tarihinde, Saat: 00:51 düzenlenmiştir. Düzenleyen: yasayanölü.)
Yorum: #5
RE: Daha iyi bir media player önerisi
yazdıklarının sadece iki satırını okudum kendini boşa yormuşsun ben senin ne dediğini cok iyi anladım ama senin anlama kabiliyetinde sıkıntı varsa yorum yapamam,Dokunmatik olmayan bb ler için,os 6.0 da çalışan bildiğiniz bir media player var mı. Mevcut playerı ben çok başarılı bulmuyor ve kullanıren zorlanıyorum.Bu sözü 10 kişiye söyle kacı benim anladığım gibi anlayack,zorlanmak kullananamamak değil mi,garpist bu malın verdiği ingilizce bunu hiç kullanamazsın,gerci size iyilik yapıp cevap yazanda suc,ne haliniz varsa görün...
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
07.08.2011, 01:00
Yorum: #6
RE: Daha iyi bir media player önerisi
@doritoch
onun adı jostick değil trackpad, trackpad hassasiyetini seçenekler'den ayarlayabilirsin, hassasiyeti düşürebilirsin
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi