Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry Yıl Sonu ve Q4 Mali Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!
02.04.2017, 21:54 (Bu konu en son: 03.04.2017 Tarihinde, Saat: 00:08 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry Yıl Sonu ve Q4 Mali Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!
[Resim: DP7g3Z.png]

BlackBerry, Yıl Sonu ve 2017 Q4 mali sonuçlarını açıkladı. GAAP'nin geliri 286 milyon dolarla, 2017 yılının dördüncü çeyreği için GAAP dışı geliri 297 milyon dolar olarak açıklandı. Dördüncü çeyrek Yazılım ve Hizmetler segment gelirinin yaklaşık% 80'i (IP lisanslama ve profesyonel hizmetler hariç) tekrar ediyordu. BlackBerry çeyrekte, 3.500'den fazla kurumsal müşteri siparişine sahipti.

Q4 Sonuçlarından Bazı Önemli Kısımlar:
Q4 GAAP dışı toplam gelir 297 milyon dolar; GAAP toplam geliri 286 milyon dolar.

Q4 non-GAAP şirketi toplam yazılım ve servis gelirleri 193 milyon dolar; GAAP Şirketi toplam yazılım ve servis gelirleri 182 milyon dolar.

Dördüncü çeyrek GAAP dışı brüt marjı %65; GAAP brüt kar marjı %60.

Q4 düzeltilmiş AVFÖK'ü 42 milyon dolar; Onüçüncü çeyrek için olumlu.

İşlemlerden elde edilen 19 milyon dolarlık nakit akışı; 16 milyon dolarlık ücretsiz nakit akışı.

Toplam nakit dengesi, mali dördüncü çeyrek sonunda 89 milyon dolar artarak 1.7 milyar dolara yükseldi.

Optiemus Infracom Ltd ile Hindistan, Sri Lanka, Nepal ve Bangladeş'te BlackBerry markalı mobil cihazlar tasarlamak, üretmek, satmak ve desteklemek için uzun vadeli bir yazılım lisans sözleşmesi imzaladı.

Uluslararası CES 2017'de, otonom sürücü ve bağlı otomobiller için en gelişmiş ve güvenli gömülü yazılım platformunu duyurdu.

Mobile World Congress'de TCL, akıllı bir QWERTY klavyeye sahip olan dünyanın en güvenli Android telefonu BlackBerry KEYone'u tanıttı. KEYone, Şirketin TCL ile yaptığı lisans anlaşması uyarınca başlatılan ilk cihazdır.

Geliştiricilerin güvenli mesajlaşma, ses ve video yeteneklerini uygulama ve hizmetlere entegre etmelerini sağlayacak BBM Kurumsal SDK'nin lansmanı ile İletişim Platformunu Hizmet (CPaaS) pazarına girdi.

Çeyreklik dönemden sonra, BB Merah Putih, BB Merah Putih ile şirketin lisans anlaşması kapsamında başlatılan ilk cihaz olan BlackBerry Aurora'yı tanıttı.

Çeyrek kapanıştan sonra BlackBerry AtHoc hizmetleri ABD hükümetine FedRAMP ve Ajans / Bileşen İşletme Otoritesi (ATO) sertifikalarını kazandı.


BlackBerry Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su John Chen, "4. çeyrek sonuçlarımın tüm önemli ölçümlerde beklentilerin üzerinde veya daha yüksek olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyorum" dedi. "Çeyrekte, yazılım ve hizmet gelirlerimizi şirket genelinde bir araya getirmeye devam ettik ve bu bize işletme marjımızı genişletti ve olumlu serbest nakit akışını sağladı. Buna ek olarak, bilançomuz güçlenmeye ve faydalanmaya devam ediyor. Yazılım ve lisans odaklı sermaye gereksinimimizi azalttı "dedi.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi