Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, Yeni Mobil Tehdit Savunmasını Duyurdu!
08.10.2020, 17:59 (Bu konu en son: 09.10.2020 Tarihinde, Saat: 12:14 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, Yeni Mobil Tehdit Savunmasını Duyurdu!
[Resim: embX7a.jpg]

BlackBerry, Mobil Kötü Amaçlı Yazılımlara ve Kimlik Avı Saldırılarına Karşı Korumak İçin Yeni Yapay Zeka Destekli Mobil Tehdit Savunması (MTD) Çözümünü Başlattı.

BlackBerry Limited, BlackBerry Protect'teki güçlü AI (Yapay Zeka) tabanlı güvenliği mobil cihazlara genişleten yeni bir mobil tehdit savunma (MTD) çözümü olan BlackBerry Protect Mobile'ı tanıttı. Çözüm, güvenlik ekiplerine tek bir güvenlik konsolundan mobil, masaüstü ve sunucu uç noktaları için benzeri görülmemiş bir görünürlük sağlar. Bu, uzaktaki çalışanların mobil kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırılarıyla hedeflendiği bir dönemde kritiktir.

Son araştırmalar, mobil kimlik avının en hızlı büyüyen tehditlerden biri olduğunu ve salgın sırasında uzaktan çalışmaya geçişin ortasında küresel mobil kimlik avı girişimlerinin neredeyse %40 arttığını bildirdi. Uç nokta etkinliğine ilişkin görünürlük eksikliği, altyapıdaki tehditlerin çok geç olana kadar tespit edilmemesine neden olabilir. İhlallerin %60'ında saldırganlar birkaç dakika içinde kuruluşların güvenliğini ihlal etti ancak kuruluşların kötü niyetli bir saldırının gerçekleştiğini tespit etmesi ortalama olarak 229 gün sürdü.

BlackBerry Spark Platform üzerine inşa edilen BlackBerry Protect Mobile, saldırıları gerçekleştirmeden önce tespit etmek için BlackBerry'nin gelişmiş AI motorunu kullanır. URL'leri açmadan ve gizli veya kişisel bilgileri toplamak için yasal sayfaları taklit etmek üzere tasarlanmış sahte web sitelerini ziyaret etmeden önce kullanıcıları uyarır. Bunu, insan müdahalesine gerek kalmadan korumayı genişletmek için cihaz ve uygulama seviyelerinde mobil kötü amaçlı yazılım saldırılarını tespit ederek yapar. Uygulama düzeyinde sistem parametrelerini, cihaz yapılandırmalarını ve sistem kitaplıklarını izleyerek güvenlik açıklarını ve olası kötü niyetli etkinlikleri tanımlar. Ayrıca, yan yüklemeli uygulamalardan kötü amaçlı yazılımları tespit eder ve uygulamaların yalnızca güvenli havuzlar aracılığıyla kaynaklanmasını sağlayabilir.
Protect Mobile, BlackBerry Cyber Suite bünyesinde yer alan, en geniş ve en güçlüler için AI odaklı uç nokta koruması (EPP), algılama ve yanıt (EDR), mobil tehdit savunması (MTD), sürekli kimlik doğrulama ve davranış analizini (UEBA) bir araya getiren bir mevcut güvenlik çözümleri seti üründür.

BlackBerry Spark İcra Başkan Yardımcısı Billy Ho;
"Mobil kullanıcıları hedefleyen kimlik avı saldırılarının sayısı artmaya devam edecek, çünkü işler mobil cihazlarda yürütülüyor ve kullanıcılar hareket halindeyken içeriği görüntülerken ve bunlara erişirken saldırılara daha açık hale geliyor. BlackBerry Protect Mobile, kuruluş genelinde kimlik avı girişimlerine ve mobil kötü amaçlı yazılımlara karşı kullanıcıları ve yöneticileri tanımlama ve uyarma konusunda basitleştirilmiş bir yaklaşım için birleşik uç nokta güvenliği (UES) çözümlerimizle entegre mobil cihaz güvenliği sağlıyor." dedi.

IDC Kurumsal Mobilite Program Başkan Yardımcısı Phil Hochmuth;
"COVID-19 salgınının neden olduğu evden küresel çalışmaya geçiş, geleneksel çalışma anlayışını bozdu ve uzaktan çalışma geçiş yapıldı. WFH patlamasının, kuruluşların kullanıcılarını artan mobil risklere karşı korumaları için gerekli olan mobil tehdit algılama da dahil olmak üzere, kurumsal güvenliği modernize etme girişimlerini ateşleyeceğini umuyoruz." dedi.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi