Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry World’de Yalnızca Ücretsiz Uygulamalar Sunulacak!
02.03.2018, 13:32 (Bu konu en son: 03.03.2018 Tarihinde, Saat: 10:53 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
BlackBerry World’de Yalnızca Ücretsiz Uygulamalar Sunulacak!
[Resim: lO45Xb.jpg]

1 Nisan 2018'den itibaren BlackBerry World yalnızca ücretsiz uygulamalar sunacak. Kanadalı firma, 31 Aralık 2019'dan itibaren BlackBerry World'ü kapatmaya karar verdikten sonra, BlackBerry World mağazası ekibi bu işlemi daha kolay hale getirmek için yeni bir hamle başlattı. Malesef, BlackBerry uygulamalarını kullanan son kullanıcılar ve geliştiriciler için bir takım değişiklikler olacağı anlamına geliyor.

Bu değişikliklerin altını çizen yeni bir e-posta geliştiricilere gönderildi.
Sevgili BlackBerry World Satıcısı,

Sizi önümüzdeki aylar boyunca etkileyebilecek BlackBerry World vitrinindeki değişikliklerden haberdar etmek istiyoruz.
1 Nisan 2018'den itibaren BlackBerry World ücretsiz mağazalara taşınacak. Bu değişikliğin sonucu, BlackBerry World'ün artık ücretli içeriği barındırmayacağı ve tüm satın alma mekanizmalarının devre dışı bırakılacağı anlamına geliyor.
BlackBerry Worldwide'da ücretsiz olarak dağıtıma devam etmek isterseniz, Satıcı Portalına girerek içeriğinizi "ücretsiz" olarak değiştirin. Ücretsiz olarak değiştirilmemiş herhangi bir ücretli içerik, 31 Mart 2018'de BlackBerry World mağazasından kaldırılacak. Dikkat edilmesi gereken bir kaç şey var:

• Yalnızca ücretsiz içeriğe sahip Satıcılar için, yukarıda açıklanan değişikliklerde herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Ücretsiz içeriğinizi bugün olduğu gibi barındırmaya ve dağıtmaya devam edeceğiz.
• Ücretli içeriğinizi 'ücretsiz' olarak değiştirebilir ve istediğiniz zaman başvuruyu yeniden listeleyebilirsiniz.
• BlackBerry World'de kalmayı seçerseniz, başvurularınızdan para kazanmaya devam edebileceksiniz ancak ödeme mekanizmasının kendi uygulamanızın içinde olması gerekecek. Bu ödemeler ve geri ödemeler için yapılacak herhangi bir destek sizin tarafınızdan verilecektir. Uygulamaları kendi başlarından para kazanmayı seçen Satıcılar için zorunlu bir gelir dağılımı olmayacaktır.
• BlackBerry World'de ücretli içerik için yapılan geri ödemeler 30 Nisan 2018 tarihine kadar desteklenecektir.
• Müşteriler, yukarıda belirtilen değişikliklerden önce, ödedikleri içeriğe erişmeye devam edecektir.

Değerli bir BlackBerry World satıcısı olduğunuz için teşekkür ederiz ve sorularınız varsa bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.
Teşekkürler, BlackBerry Mağaza Ekibi


Aslında söylemeye gerek yok ancak BlackBerry World'den para kazanmaya devam etmek isteyen geliştiricilerin; uygulamalarını değiştirmeleri gerekeceğinden, bazı sorunlar olacaktır. BlackBerry World’de bulunan, ödenen ve halen çalışmakta olan uygulamalar bile büyük olasılıkla kaldırılacaktır çünkü yakında onlar için ücret alınmasının hiçbir yolu yoktur. Zaten 2019 yılında BlackBerry World ve BlackBerry AppWorld uygulama mağazalarının kapatılacak olması ile artık bir uygulama mağazası bile olmayacak olan, BlackBerry 10 işletim sisteminin yavaş yavaş tamamen bitirilmesine devam ediliyor.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi