Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry ve Baidu, Otonom Araç Teknolojisini Hızlandırmak için Ortaklık Kurdu!
07.01.2018, 12:41 (Bu konu en son: 07.01.2018 Tarihinde, Saat: 22:30 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
BlackBerry ve Baidu, Otonom Araç Teknolojisini Hızlandırmak için Ortaklık Kurdu!
[Resim: qGqJl3.jpg]

BlackBerry Limited ve Baidu Inc, otomotiv OEM'leri, tedarikçileri ve otonom araç teknolojisinin dünya çapında kullanımını hızlandırmak için işbirliği yapacaklarını duyurdu. Şirketler, BlackBerry QNX'in endüstri lideri ISO26262 ASIL-D sertifikalı güvenlik işletim sisteminı Baidu'nun Apollo otonom sürüş açık platformunun temelini oluşturacak bir açıklama imzaladılar. Ayrıca BlackBerry ve Baidu, Baidu'nun Çin'deki otonom otomobiller için lider akıllı telefon entegrasyon yazılımı olan CarLife'ın yanı sıra konuşma AI sistemi DuerOS'u ve yüksek tanımlı haritaları BlackBerry QNX Car (Infotainment) Platformunda çalıştırmak için birlikte çalışacaklar.

Baidu Akıllı Sürüş Grubunun Genel Müdürü Li Zhenyu;
"BlackBerry QNX güvenlik sertifikalı üretim tabanlı sistemler için, OS platformu olarak kendini kurdu. Otomobil üreticilerine, emniyet ve güvenliği en üst düzeyde tutarak, tamamen otonom araç üretimine açık ve hızlı bir yol sunmayı hedefliyoruz. BlackBerry QNX OS'u Apollo platformuyla bütünleştirerek, otomobil üreticilerinin prototipten üretim sistemlerine geçmelerini sağlıyoruz. Otonom sürüş, akıllı bağlantı ve akıllı trafik sistemleri için teknolojik ve ticari bir ekosisteme doğru çalışacağız." dedi.

BlackBerry QNX ve GM Genel Sekreteri John Wall;
"Baidu ile güçleri birleştirmek; ADAS, bilgi-eğlence sistemi, ağ geçitleri ve bulut hizmetleri gibi çoklu araç alt sistemleri için entegrasyon fırsatlarını keşfetmemizi sağlayacaktır. Yapay Zeka ve derin öğrenmeyle ilgili olarak büyük ilerlemeler kaydetti. Bu gelişmeler, yüksek çözünürlüklü haritalarla ve BlackBerry'nin güvenlik açısından kritik gömülü yazılımlarıyla ve güvenlik konusundaki uzmanlığıyla eşleştirilmiş, otonom araçlar için önemli bileşenler olacak." dedi.

Geçtiğimiz Nisan ayında Baidu tarafından açıklanan Apollo; bulut hizmetleri, açık bir yazılım yığını, referans donanım ve araç platformlarından oluşan kapsamlı, güvenli ve güvenilir bir çözüm sunan açık bir platformdur. Otonom bir aracın tüm önemli özelliklerini ve işlevlerini destekler. Apollo şimdi OEM'ler, Tier 1 tedarikçileri, geliştirici platformları ve teknoloji start-upları da dahil olmak üzere 70'ten fazla küresel ortağı cezbetmiştir. Projeye, tarihi ve ay’a iniş programından sonra, onun ölçek ve karmaşıklığını gösterildi. Otomobil endüstrisi için güvenlik sertifikalı, güvenli ve güvenilir bir yazılımın lideri olan BlackBerry; şu anda OEM'leri donanım, yazılım, uygulamalar ve uçtan uca korumak ve azaltmak için son teknoloji siber güvenlik teknolojisi ile sağlamaktadır. BlackBerry'deki güvenlik serisi ve sürekli yenilik, Delphi, Denso, Qualcomm, Visteon ve diğerleri tarafından yapılan son otomobil tasarımı galibiyetine yol açtı. BlackBerry QNX platformu ve neden otonom araç pazarında en gelişmiş gömülü yazılım platformu hakkında daha fazla bilgi edinmek için haberin detaylarına bakabilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi