Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, Snapchat’e Karşı Patent İhlali Davası Açtı!
04.04.2018, 11:33 (Bu konu en son: 04.04.2018 Tarihinde, Saat: 12:26 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, Snapchat’e Karşı Patent İhlali Davası Açtı!
[Resim: 4ayvj7.jpg]

BlackBerry, Snapchat'e patentli mesajlaşma teknolojisini kullandığı için dava açtı. Kısa bir süre önce, BlackBerry çoklu patent ihlalleri için Facebook'a karşı dava açmıştı. Kanadalı firma, Facebook, WhatsApp ve Instagram'ın "Mobil Mesajlaşma Zekasını" uygunsuz bir şekilde kullandığını iddia etmişti. BlackBerry’nin Facebook'tan sonraki hedefi Snap Inc. oldu. Bu durumda patentlere daha yakından baktıktan sonra, birçok kişi merak etmeye başladı, başka uygulamalar ne olacak? Bu öğelerin çoğu, birçok farklı uygulamada gördüğümüz özellikleridir. Başkaları bu patentleri lisanslıyor muydu? Yoksa başkaları mı haklı? BlackBerry şu anda Snap Inc.'e karşı bir patent ihlali davası açtığı için en az bir şirket ikinci kategoriye giriyor.

"Birçok açıdan BlackBerry Messenger ve arge çalışmaları; modern mobil cihazlardaki kullanıcı dostu arayüze, mobil mesajlaşmaya, güvenliğe öncülük etti. BlackBerry Messenger'ın çekiciliği ve başarısı, tüketicilerin anlık mesajlaşma işlevini mobil iletişimin ayrılmaz bir parçası olarak görmelerine neden oldu. Bu sayede, dünya çapındaki milyarlarca insanın mobil cihazlarından anlık mesajlaşmasına neden oldu. Yenilikçi olarak, BlackBerry bu değerli fikri mülkiyeti korumak için birçok adım attı. Cep telefonlarının, BlackBerry Messenger'ın ve bu ürünleri güvenli, kullanımı kolay ve sonuçta nihai kullanıcıyla bağlantı kuran, böylece kullanıcı büyümesini sağlayan diğer iletişim uygulamalarını koruyan çok sayıda patent aldı. Davalı, BlackBerry’nin fikri mülkiyetini mobil mesajlaşma alanında onunla rekabet etmek için kullandı."

Şikayette; BlackBerry, bu anlaşmazlığı bir yıldan uzun bir süredir çözme girişiminde bulunduklarını belirtiyor. Mektuplar, telefon görüşmeleri ve şahsen görüşmeler yoluyla bunu yaptıklarını söyleyecek kadar ileri gidiyor.

71 sayfalık şikayette bulunan patentler aşağıda listelenmiştir.
• 8,209,634 - Küçük bir ekran cihazında yeni bir olayın önizlemesi
• 8.301.713 - Elde taşınabilir cihaz ve mesajlaşma ortamında zaman verisi sağlayan ilgili yöntem
• 7,970,849 - Bir mesajlaşma ortamında zaman verisi sağlayan elde kullanılan elektronik cihaz ve ilgili yöntem
• 8,825,084 - Bir mobil aygıtın konumuna göre eylem nokta konumlarını belirlemek için sistem ve yöntem
• 8,326,327 - Bir mobil aygıtın konumuna göre eylem nokta konumlarını belirlemek için sistem ve yöntem
• 8,296,351 - Bir mobil cihaza bilgi aktarmak için sistem ve yöntem
• 8,676,929 - Bir mobil cihaza bilgi aktarmak için sistem ve yöntem

Dava, Microsoft’un ürünlerinin patentlerinde ve Facebook’daki davalarda olduğu gibi, telif hakkının ihlal edilmesini engelleyen bir ihtiyati tedbir talebinde bulundu. Finansal piyasalara gelince BlackBerry, dava ile ilgili tipik maliyetleri talep ediyor ve aynı zamanda Snaps'ın kasıtlı ihlali nedeniyle zararların artırılması ile ilgili tazminatın tazminini talep ediyor. BlackBerry, mobil alanı tanımladı. Yıllar geçtikçe, BlackBerry’nin yeniliklerini kullanarak başkaları da geldi ve devraldı. BlackBerry’nin artık kendisine ait olanı geri kazanmak için savaştığını görmek gerçekten güzel.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi