Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, Ransomware Saldırılarını Tersine Çevirebilir!
08.08.2018, 11:12 (Bu konu en son: 09.08.2018 Tarihinde, Saat: 11:52 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
BlackBerry, Ransomware Saldırılarını Tersine Çevirebilir!
[Resim: 4z9YqY.jpg]

Fidye yazılımı, genellikle kripto para birimi üzerinden bir fidye ödenmesini isteyen verileri kilitler ve şifreler. Birden fazla şirketi ve devlet kurumunu ele geçiren birkaç yüksek profilli fidye vakası gördük. BlackBerry'nin Workspace dosya senkronizasyonunu kullanan ve paylaşma hizmeti sunan kurumsal müşterilerin artık fidye yazılım saldırılarından korkacakları bir şey kalmadı. BlackBerry Workspaces, fidye yazılımlarının etkilerini ortadan kaldırmak ve şirketlerin saldırıdan sonra bile çalışmalarını sürdürmek için bir yöntem elde etti.

BlackBerry Workspaces - Your Ideas Secured:


BlackBerry Workspaces inanılmaz bir araçtır. Bir bulut düşünün, ama istediğin her şeyle. Dosyaları beklediğiniz gibi kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Tüm verileriniz bireysel dosya seviyesine kadar güvence altına alınmıştır. Dosyaları paylaşma ve dosyayla farklı etkileşim seviyelerine izin verir. Salt okunur, tam düzenleme erişimi ve her düzey arasında paylaşılabilir. Ek olarak, yönetici bu dosya ile yapılan her işlemi ve hatta görüntüleyen veya düzenlemiş olanların IP adreslerini bile görebilir.

Artık, Workspace'ler Microsoft Uygulama entegrasyonunu da içeriyor. Yöneticiler, saldırının gerçekleştiği yere kadar izleyebilir ve hasarı kullanıcı başına ve dosya bazında tersine çevirebilirler. Tüketiciler için, bilgisayarınızın kontrolünü ele alarak fidye yazılımlarının önlenmesine yardımcı olabilecek bir koruma var. BlackBerry'in sunduğu hizmetlerden biri iş kullanıcılarına "Kurumsal kullanımlı güvenli dosya depolama, senkronizasyon ve her kullanım durumu ve bütçe için paylaşım" olarak adlandırılan Workspace sistemidir. Dosyaların kolayca paylaşılmasına izin vermenin yanı sıra (Dropbox gibi düşünün); BlackBerry, yöneticiler tarafından verilerin üst düzey kontrolünü sağlar.

BlackBerry, bir veya daha fazla kullanıcının hesabına sızılması durumunda fidye yazılımının etkilerini tersine çevirmeyi önererek, güvenliği bir adım daha ileriye taşıyor. Bir kullanıcı kötü amaçlı yazılım bulaştığında, Workspace yöneticisi virüslü hesabı dondurabilir. Daha sonra hesap kullanıcı başına ve enfeksiyondan önceki dosyalara göre geri alınabilir. Bu, herkesi bir fidye ödemeden hiç işe yaramayacak bir enfeksiyon olmamış gibi işe geri koyar. Kullanıcı başına ve dosya başına olduğu için ağın tamamı geri alınır ve diğer kullanıcılar veri kaybı yaşamazlar. BlackBerry Workspaces Collaborate ve Secure Plus sürümleri için ekstra bir ücret ödemeden kullanılabiliyor.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi