Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry QNX, Otonom Araçlar için İnovasyon Merkezini Oluşturuyor!
20.12.2016, 16:48
Yorum: #1
BlackBerry QNX, Otonom Araçlar için İnovasyon Merkezini Oluşturuyor!
[Resim: 6rrBjk.jpg]

Reuters'den gelen bir rapora göre; BlackBerry geçtiğimiz Pazartesi günü yeni bir bağımsız araştırma merkezi kurmayı planlıyordu. Bu bilgiler, BlackBerry'nin ve Ford'un; BlackBerry'nin QNX ve güvenlik yazılımının daha geniş kullanımını kapsıyor. Ayrıca BlackBerry, Waterloo Üniversitesi ve Erwin Hymer Grubu; Ontario Otoyollarında otomatik araçlarını test etmek için Ontario Hükümeti tarafından onay aldı.

Bu haberden iki gün sonra BlackBerry cephesinden açıklama geldi. CEO John Chen;
"Bağımsız araçlar son derece sofistike ve yüksek güvenlikli bir yazılım gerektiriyor, Mobil güvenlikteki yenilikçilik sicili ve otomotiv yazılımındaki gösterdiğimiz liderlik, bizi gelecekteki otomobillerde gömülü istihbarat için pazara hakim olmamızı ve sektörde ideal bir konuma gelmemizi sağlayacak." dedi.

Yenilikleri akıcı tutabilmek için BlackBerry QNX, bağlı ve kendi kendine sürüş otomobillerini geliştirmeye ve ortaya çıkan mühendislik projeleri üzerinde çalışmak üzere yerel yazılım mühendislerini işe alıp, çalışan sayılarını 650 kişiye kadar çıkaracak. Merkezin açılışına Kanada Başbakanı Justin Trudeau katıldı ve şunları ekledi:
"Ottawa'daki yenilik merkezinin açılmasıyla BlackBerry, bağlı otomobil ve kendi kendine sürüş araç gelişimi için yazılım ve güvenlikte global lider olarak ülkemizin adnının duyulmasına yardım ediyor. Bu merkez, Kanadalılar için mükemmel orta sınıf işler, yeni üniversite mezunları için yeni fırsatlar yaratacak ve Kanada'yı inovasyon için küresel bir merkez olarak daha ileri götürecektir."

[Resim: OVV4DP.jpg]

Ontario Taşımacılık Bakanlığı'nın yakın bir zamanda BlackBerry QNX'i Ontario yollarında kendi kendine sürüş yapan araç testi için onaylayan bir merkezin ilk operasyonlarından biri, BlackBerry QNX'in Waterloo, PolySync ve Renesas Elektronik Üniversitesi ile yaptığı çalışmaları otonom bir konsept aracı oluşturmak için destekleyecek. Merkezin erken sonuçları Las Vegas'ta Ocak 2017'de Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) görücüye çıkarılacak.

BlackBerry QNX, on yılı aşkın bir süredir otomotiv endüstrisinde kritik öneme sahip gömülü yazılımlar tedarik ediyor ve bugün 60 milyondan fazla araçta bulunabiliyor. Yolda milyonlarca telematik cihazlı araç, iletişim kimlik doğrulama ve yetkilendirme için BlackBerry Certicom güvenlik teknolojisini kullanıyor. Bilgi bankası, akustik, telematik ve dijital enstrüman kümeleri için önde gelen yazılım tedarikçisi olan BlackBerry QNX, platform uzmanlığını ADAS (Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri), CVAV (Bağlı Araç ve Otonom Araç) sistemleri ve Güvenli Hava Yolu Yazılım Güncelleme servislerine genişletiyor.

Uzmanlar, tüm araçların yüzde 50'sinin buluta 2020'ye kadar bağlanacağını ve "bağlı şeylerin" geniş bir yelpazesi 20 milyarı aşabileceğini tahmin ediyor. Gelecekte hiper bağlantısı olan dünyada, arabalar yakında en yüksek yoğunluklu İnternet (BOO) ve Edge Node'larından birini alacak ve bu sayede değerli ve uygulanabilir veriler elde edecektir. Bu kaymayı öngören BlackBerry, temel teknolojilere yatırım yapıyor. Bağlı ve kendi kendine sürüş otomobillerin çekirdek elektroniğini güçlendiren gömülü istihbaratı sağlayacak bir ürün portföyü inşa ediyor.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF022A64
E-Posta: okan@bbturk.com

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi