Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, QNX Hypervisor 2.0'ı Başlattı!
09.06.2017, 19:27 (Bu konu en son: 10.06.2017 Tarihinde, Saat: 10:24 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, QNX Hypervisor 2.0'ı Başlattı!
[Resim: r2moZM.png]


Otomotiv sektöründe daha gelişmiş güvenlik ve güvenlik yazılımına duyulan ihtiyaç arttıkça, BlackBerry QNX; BlackBerry'nin en gelişmiş ve güvenli 64-bit gömülü işletim sistemi olan QNX Hypervisor 2.0'ı resmen başlattı.


BlackBerry QNX Hypervisor 2.0; tek bir araç işlev alanındaki herhangi bir sıkıntı veya ihlalin izole edilebilmesi ve aracın diğer alanlarında zayıf noktalara neden olmaması veya bunlara zarar vermemesi için sanal yazılım kapsayıcıları oluşturur. Bir örnek; hem bir bilgi/eğlence sistemi hem de hızölçer, kilometre sayacı ve gaz tankı göstergesini içeren otomobilin dijital gösterge kümesini çalıştırmak için bir Chip (SoC) üzerindeki sistemi kullanan sanal kokpittir. Sayısal gösterge paneli, kritik sürüş sistemleri ile arabirim oluşturuyor ve güvenlik sertifikası almış ve güvenliği sağlam bir şekilde tasarlanmış olması gerekiyor. QNX Hypervisor 2.0 ile bu iki sistemin her biri izole edilir ve güvende tutulur. Böylece; bilgi/eğlence sistemi çökerse, güvenlik açısından kritik olan sistemleri kendisiyle birlikte almaz.

BlackBerry QNX Genel Müdür Yardımcısı ve Başkanı John Wall:
"Güvenliksiz güvenlik olmaz. Bilgisayar korsanları, kritik olmayan bir ECU sistemi vasıtasıyla bir arabaya erişebilirlerse, direksiyon sistemi, fren ya da motor gibi güvenlik açısından kritik alanları değiştirip, alabilirler. BlackBerry QNX Hypervisor 2.0, bu tür saldırılara karşı koruma sağlıyor ve bağlı özerk araçların güvenliğini sağlamak için çok düzeyli yaklaşımımızın ana bileşenini oluşturuyor." dedi.

QNX Hypervisor 2.0'ın piyasaya eklenmesinin yanı sıra BlackBerry ayrıca Qualcomm Technologies, bazı dijital kokpit çözümlerinin bir parçası olarak QNX Hypervisor 2.0'ı onayladığını duyurdu. Bugün Snapdragon 820Am otomotiv platformunda QNX Hypervisor 2.0 desteği mevcut.

Qualcomm Technologies, Inc.'in otomotiv ürün yönetimi başkan yardımcısı olan Nakul Duggal:
"QNX Hypervisor 2.0, otomobil üreticilerine Snapdragon otomotiv platformumuzun gücünden daha fazla yararlanmalarında yardımcı olacak. QNX'nin üstünde eş zamanlı işletim sistemlerini çalıştırma olanağı Snapdragon 820Am otomotiv platformundaki Hypervisor, tüketicilerin bugün talep duydukları duyarlı ve zengin kullanıcı deneyimlerini sunmaya devam ederken, otomobil üreticilerinin araçlarındaki donanım karmaşıklığını ve maliyetini azaltmalarına yardımcı olacak." dedi.

QNX Hypervisor 2.0 hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, QNX web sitesini ziyaret edebilir veya en yeni Inside BlackBerry Blog yazısına göz atabilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi