Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, "QNX Black Channel" Teknolojisini Tanıttı!
02.05.2020, 12:01 (Bu konu en son: 10.05.2020 Tarihinde, Saat: 14:36 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, "QNX Black Channel" Teknolojisini Tanıttı!
[Resim: BEdDg1.jpg]

BlackBerry, QNX Black Channel teknolojisiyle otomotiv ve gömülü yazılım portföyünü güçlendiriyor. BlackBerry Limited, OEM'lerin ve gömülü yazılım geliştiricilerinin güvenlik açısından kritik sistemleri içinde güvenli veri iletişimi ve alışverişi sağlamak için kullanabileceği yeni bir yazılım çözümü olan "QNX Black Channel Communications" teknolojisininin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

QNX Black Channel Communications, otomotiv endüstrisinin fonksiyonel güvenlik standardı olan ISO 26262 ASIL D sertifikalıdır. IEC 61508'de tanımlanan güvenli veri iletişim gereksinimlerine ve AUTOSAR Uçtan Uca iletişim koruma profillerinde tanımlanan azaltma önlemlerine dayanmaktadır.QNX Black Channel Teknolojisi, gömülü sistemlerde sayısız veri iletişimi düğümünü işlevsel olarak güvenli hale getirir. Değiş tokuş edilen verileri güvenli bir şekilde kapsülleyerek ve gerekli güvenlik kontrolleriyle doğrulayarak, veri iletişimini sistematik yazılım hatalarından, rastgele donanım hatalarından ve geçici hatalardan korur. Bu hatalardan kaynaklanan hasarların otomatik olarak önlenmesine yardımcı olur ve bunların tümü sistem performansı üzerinde minimum etkiye sahiptir.

BlackBerry QNX Ürün Yönetimi ve Stratejisi Başkan Yardımcısı, Grant Courville;
"Otomobilin elektronik mimarisi daha az ve daha güçlü elektronik kontrol ünitelerine (ECU) geçtiğinden, otomotiv sistemleri için fonksiyonel güvenlik gereksinimlerinde bir artış görüyoruz. Sonuç olarak, teknolojimiz her şeyin temeli olarak giderek daha fazla seçiliyor. Araçtaki geleneksel QNX tabanlı sistemlere ek olarak şasi kontrolü ve pil yönetimi ECU'ları gibi... Yeni "QNX Black Channel" Teknolojisi ürünümüz, güvenliği açısından kritik sistemlerle iletişim alışverişlerinin güvenli olmasını sağlar ve aynı zamanda gönderilen verilerin aktarımı sırasında hiçbir şekilde değiştirilmez veya etkilenmez. Bu, otomobil üreticilerinin yanı sıra Endüstriyel, Petrol ve Gaz, Tıp ve diğer pazarlardaki güvenlik sistemleri sunma görevini sürdürmeye devam eden diğer birçok yerleşik üreticiye gönül rahatlığı sunar." dedi.

QNX Black Channel İletişim Teknolojisi, temel iletişim yazılımı ve donanımından bağımsız olarak noktadan noktaya aktarılan verileri korumak için bir güvenlik katmanına sahiptir. Yapılmış olan fonksiyonel güvenlik standardı geliştirme ve sertifikasyonu ile çözüm, otomobil üreticilerinin ve diğer gömülü yazılım geliştiricilerinin geliştirme zaman çizelgelerini hızlandırmalarını ve projeleri araştırmadan üretime taşıma maliyetlerini azaltır.

BlackBerry QNX işletim sistemi, geliştirme araçları, otonom ve bağlı araçlar için ara katman yazılımı da dahil olmak üzere geniş bir işlevsel güvenlik sertifikalı yazılım portföyüne sahiptir. Otomobil üreticileri ve gelişmiş sürücü yardımlarında, dijital cihaz kümelerinde, bağlantı modüllerinde, ahizesiz, bilgi ve eğlence sistemlerinde BlackBerry QNX yazılımını kullanıyor. BlackBerry'nin güvenlik ve sürekli yenilik konusundaki soyağacı, QNX teknolojisinin bugün yolda 150 milyondan fazla araca yerleştirilmesini sağladı.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi