Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, Q1 Mali Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!
23.06.2017, 20:17 (Bu konu en son: 25.06.2017 Tarihinde, Saat: 18:47 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, Q1 Mali Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!
[Resim: ZE7ONG.jpg]

Kanadalı firma, 2018 Q1 Mali sonuçlarını açıkladı. 2018 mali yılının ilk çeyreğinde karlılık rapor etti. GAAP geliri 235 milyon dolar, 2018 yılının ilk çeyreğine ilişkin GAAP dışı gelirde 244 milyon dolar olarak açıklandı. İlk çeyrek yazılım ve hizmet gelirinin yaklaşık %79'u (IP lisanslama ve profesyonel hizmetler hariç) tekrarlanmıştır. BlackBerry, çeyrekte 3.000'i aşkın kurumsal müşteri siparişine sahipti.

BlackBerry Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su John Chen;
"1. Çeyrekte, başta Cybersecurity ve Enterprise of Things olmak üzere gelişen büyüme pazarlarında stratejik konumumuzu güçlendirmek için büyük ilerleme kaydettik. Gelişmiş sürücü asistanı, dijital gösterge paneli ve hipervizör çözümü gibi yüksek büyüme segmentlerinde anahtar tasarım kazandık. Qualcomm ve NVIDIA'nın otomotiv platformları için BlackBerry teknolojisini benimsemesı ekosistemi büyüyor. Ayrıca yine BlackBerry Secure platformunu, Gartner Magic Quadrant lideri olarak kabul edilmiştir. Finansal temelimiz sağlam. Üçüncü çeyrekte GAAP dışı karlılık rapor ettik ve bilanço güçlenmeye devam ediyor. Daha da önemlisi hissedar değerini daha da artırmak, uzun vadeli sürdürülebilir büyümeyi devam ettirmek için stratejik alanlarımıza yatırım yapmayı ve hisse geri alımları yoluyla sermayeyi geri döndürmeyi daha iyi konumlandırdık. 2018 mali yılı için bizim görünümümüz değişmedi. Yazılım ve hizmetlerdeki genel pazarda veya üzerinde büyümeyi hedefliyoruz. Qualcomm tahkim ödül parası hariç, GAAP dışı bir temelde kârlı olmayı ve tüm yıl boyunca pozitif serbest nakit akışı üretmeyi bekliyoruz" dedi.

GAAP dışı faaliyet geliri 14 milyon dolardı ve GAAP dışı genel kazanç 0.02 dolardı. GAAP faaliyet geliri 536 milyon dolardı. GAAP'ın çeyrek net geliri, 671 milyon $ veya tamamen seyreltilmiş pay başına 1.23 $ oldu. GAAP net karı, Qualcomm tahkiminin olumlu sonucu ile ilgili olarak satın alınan maddi olmayan varlıkların amortismanı, yeniden yapılandırma masrafları için 17 milyon dolar, tahvillerle ilgili olarak 218 milyon dolarlık makul değer düzenlemesi, masraf kurtarma için 815 milyon dolar ve yatırım geliri 139 milyon dolar içerir. 31 Mayıs 2017 itibarıyle toplam nakit, nakit benzerleri, kısa ve uzun vadeli yatırımlar 855 milyon dolar artarak yaklaşık 2.6 milyar dolara yükselmiştir. Bu, 863 milyon dolarlık nakit akışını içeren 860 milyon dolarlık serbest nakit akımını yansıtıyor. Şirketin borcunun 605 milyon ABD Dolarını hariç tutarak, net nakit bilançosu yaklaşık çeyrek sonunda 1.9 milyar dolar olmuştur. Sözleşmeli üreticilerin ilk çeyreğin sonunda veya 2017 yılının dördüncü çeyreğinin sonunda bir önceki yıl 150 milyon dolardan aşağı çekilen bir satın alma siparişi yoktu ve diğer tutarlar aşağıdaki tabloda özetlenmektedir.

Q1 Sonuçlar
Q1 GAAP dışı toplam gelir 244 milyon dolar, GAAP toplam geliri 235 milyon dolar.

Q1 GAAP dışı şirketin toplam yazılım ve servis gelirleri 169 milyon dolar, GAAP Şirketi toplam yazılım ve servis gelirleri 160 milyon dolar.

Q1 GAAP dışı brüt marjı %67; GAAP brüt kar marjı %64.

Mali yılın ilk çeyreği sonunda toplam nakit dengesi 2.6 milyar dolara yükseldi.
Qualcomm tahkiminin olumlu sonucundan 940 milyon dolar kazandı.

Devlet kurumlarına ve büyük kuruluşlara, personele gerçek zamanlı olarak hesap vermeyi sağlayan yeni bir FedRAMP yetkili çözümü olan AtHoc ACCOUNT'u başlattı. BlackBerry AtHoc, kriz iletişimlerinde FedRAMP yetkilendirmesini gerçekleştiren tek platformdur.

TCL, şirketin lisans programının bir parçası olarak BlackBerry KEYone'un gönderilerini başlattı.

BB Merah Putih, şirketin lisans programının bir parçası olarak BlackBerry Aurora'nın gönderilerini başlattı.

Siber güvenlik riski yönetimi için bir değerlendirme aracı olan BlackBerry SHIELD'i başlattı. Aracı, siber sigorta poliçe sahiplerinin kullanımına sunmak için Allied World ile ortaklık kurdu.

Çeyrekten sonra, otomatık sürüş otomobillerinde emniyet açısından kritik ortamların bölünmesini ve izolasyonunu sağlayan QNX Hypervisor 2.0'ı başlattı.

Çeyrekten sonra Qualcomm'un dijital kokpit çözümlerini destekleyen QNX Hypervisor 2.0'ı benimsediğini açıkladı.

Çeyrekten sonra BlackBerry Enterprise Mobility Management Suites için Gartner Magic Quadrant'da "Lider" olarak adlandırdı.

Çeyrekten sonra, Bir Hizmet (CPaaS) pazar olarak İletişim Platformu'na hitap edecek BBM Enterprise SDK'nın genel kullanılabilirliğini ilan etti. IOS ve Android için mobil uygulamalar geliştirmek için bu aracı 60'tan fazla ISV kullanıyor.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi