Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry Priv Özel Güvenlik Güncelleştirmesi Aldı
24.03.2016, 12:52 (Bu konu en son: 24.03.2016 Tarihinde, Saat: 14:24 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry Priv Özel Güvenlik Güncelleştirmesi Aldı
[Resim: privupdate.jpg]

BlackBerry Priv kullanıcıları için gelen güncelleme güvenlik açıklarını güçlendirmek ve özelleştirmek adına, yeni bir Linux çekirdeği getiriyor.
Priv modeli için indirilebilir durumda olan güncelleme, özellikle güvenlik açıkları üzerinde duruyor. Priv piyasaya çıktığından beri, aylık güvenlik güncelleştirmeleri almıştır. Fakat bu yeni gelen güncelleme, diğer güvenlik güncelleştirmelerinden çok farklı. Android işletim sistemi çekirdeğinin bazı saldırılara karşı savunmasız olduğu fark edilmiş ve bu güncelleştirme ile açık kapatılmıştır.


BlackBerry Priv'a Gelen Güncellemeyle İlgili Açıklama:
"Android işletim sistemindeki güvenlik açığı sektörü ve kullanıcıları olumsuz etkilemektedir. BlackBerry Priv için saldırganların, kullanıcıların izni olmadan güvenlik açığını yakalamaları sınırlıdır. Mağazada bulunan kötü niyetli bir saldırgan tarafından indirilmeye sunulmuş uygulama; kullanıcılar tarafından indirilip, gerekli izinler verildiği takdirde saldırgan yerel olarak yükseltilmiş tüm ayrıcalıklara sahip olabilir. Bu durumdan dolayı etkilenen kullanıcılar ve bu açığı kapatmak isteyenler, önerilen güncelleştirmeyi yükledikten sonra bu güvenlik açığına karşı korumalı olacaktır."

Eğer bir BlackBerry Priv kullanıcısıysanız güncellemeyi indirilmeye hazır olarak göreceksiniz. Güncellemeyi yüklemek için "Ayarlar>Yazılım Güncellemeleri>Güncellemeleri Kontrol Et" adımlarını takip edebilirsiniz.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi