Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry Priv Güvenlik Yamaları İle Çok Başarılı
12.03.2016, 13:04 (Bu konu en son: 02.01.2018 Tarihinde, Saat: 14:06 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Erkan KARACAOĞLU.)
Yorum: #1
BlackBerry Priv Güvenlik Yamaları İle Çok Başarılı
[Resim: privacy.jpg]

BlackBerry, Android işletim sistemli modeli olan Priv için güvenlik güncelleştirmelerini rakip markalara göre daha hızlı yayınlayarak başarısını kanıtlamıştır.BlackBerry Priv modeli satışa sunulduğundan bugüne; BlackBerry, Google ile eş zamanlı olarak güvenlik güncelleştirmelerini Priv cihazına dağıttı. BlackBerry'nin Android ortamındaki güçlü rakipleri arasında daha aralık ayı güncelleştirmelerini yayınlayamayanlar da var.BlackBerry güvenlik güncelleştirmelerini yayınlamakta en yakın rakibine 37 gün fark atmıştır.

Google her ay güvenlik açıklarını, ayrıntıları ile Android sistemi kullanan ortaklarına kod olarak sunmaktadır. Kanadalı firma güvenliğe ve kullanıcılarına verdiği önemi, blog'unda aşağıdaki gibi açıklamıştır:
"Blackberry kullanıcıların maruz kaldığı güvenlik açıklarını, güvenlik güncelleştirmelerini ilk yayınlayarak kapatmıştır. Diğer Android işletim sistemi kullanan mobil cihaz üreticileri, işinizi risk'e atarak güvenlik güncellleştirmelerini yayınlaması; haftalar, aylar hatta yıllar alıyor. BlackBerry zamanında güvenlik güncelleştirmelerini yayınlayarak, BlackBerry'nin mobil sektörde güvenliğe, gizliliğe verdiği önemi de kanıtlıyor ve BlackBerry'nin mobil sektörde güvenlik ve gizlilik yönünden tartışmasız lideri olduğunu birkez daha kanıtlıyor."


[Resim: 4r0ZOL.jpg]

Yukarıdaki resimdeki yeşil renk, Google'ın güncelleştirmeleri duyurduğu gün indirmeye ve kullanmaya hazır olduğunu gösterir.Mevcut duyuru bir hafta içinde yapılmış ise sarı renk, kırmızı renk ise bir hafta'dan daha fazla yada aylar olarak gösterir.
OEM rakip firmaları temsil etmektedir.Blackberry'nin Android sisteminde de güvenliğe ve gizliliğe verdiği önemi tablo çok açık bir şekilde göstermektedir.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi