Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry Priv, Aylık Güvenlik Güncellemeleri Almayacak!
15.12.2017, 15:58 (Bu konu en son: 15.12.2017 Tarihinde, Saat: 16:00 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry Priv, Aylık Güvenlik Güncellemeleri Almayacak!
[Resim: OyP413.jpg]

2017 yılı biterken, BlackBerry küçük bir temizlik yapmaya karar vermiş gibi görünüyor. Alex Thurber Inside BlackBerry Blog'undaki yeni yazısında; BlackBerry'nin, Priv modeli için başlangıçta taahhüt ettiği gibi iki yıl boyunca aylık yazılım güncellemelerini sunduğunu belirtti.

Alex Thurber yazısında;
İlk Android cihazımızı 24 ay önce tanıttığımızda, Priv için 2 yıllık aylık yazılım güncellemesi sunmayı taahhüt ettik. Sözümüze uygun olarak, bu taahhüdümüzü yerine getirdik. Gerçi gerçekte, Priv'ın yerleşik güvenlik durumu, Google ve Qualcomm gibi ortaklarla birlikte sunduğumuz birçok güncellemeye pek ihtiyaç duymadı.
Orijinal 2 yıllık pencerenin dışına çıktıktan sonra Priv için ilerleyen aylık güncellemeleri artık sunmayacağız. Buna göre; sadık kullanıcılarımızı aşağıdaki gibi desteklemeye devam edeceğiz:
• İlk olarak; elbette Priv için tüm garanti yükümlülüklerini yerine getireceğiz.
• İkincisi; yukarıda özetlendiği gibi, iç güvenlik özellikleriyle tasarlandıklarından telefonlarımızın doğal olarak daha güvenli olduğunu düşünüyoruz.
• Üçüncüsü; kritik bir güvenlik açığı ortaya çıkarsa, gerekli yamaları geliştirmek ve sunmak için ihtiyaç duyulduğunda ortaklarımızı dahil edeceğiz.
• Dördüncüsü; yakında BlackBerry Mobile ile birlikte Priv'ı, BB10 ve BBOS cihazlarını kullanan mevcut BlackBerry müşterileri için bir ticaret programı başlatacağımızı duyurmaktan çok memnunuz. Ayrıntılar için bizi takip edin ve gezegendeki en güvenli Android akıllı telefonlar olan BlackBerry KEYone veya Motion'a geçmeye hazır olun.

BlackBerry Priv kullanıcıları, cihazlarının yeni güncellemeleri alması gerektiğini iletse de; BlackBerry, Android 7 Nougat güncellemesi gelmeyeceği açıklamıştı. Alex Thurber'da bu yazısında 5.0 ile piyasaya çıkan BlackBerry Priv modeline 6.0 Marshmallow gibi büyük bir güncelleme ve üstüne de iki yıl boyunca kesintisiz güvenlik güncellemesi verdikleri söyledi.
Ayrıca halen daha eski cihazları (BBOS ve BB10) kullanan mevcut BlackBerry müşterileri için bir BlackBerry ticaret programı başlatılacağından da bahsediliyor. Bu Amerika kıtasındaki pek çok insanın istediği bir kampanya fakat Türkiye'de bu kampanyanın olmayacağı kesin.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF022A64
E-Posta: okan@bbturk.com

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi