Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, "OS 10.3.3" ile NIAP Sertifikasyonunu Geçtiğini Duyurdu!
08.12.2016, 03:00 (Bu konu en son: 08.12.2016 Tarihinde, Saat: 09:16 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, "OS 10.3.3" ile NIAP Sertifikasyonunu Geçtiğini Duyurdu!
[Resim: Nlgp4N.png]

Kanadalı firma resmen BlackBerry 10'un OS 10.3.3 ile NIAP sertifikasyonunu geçtiğini duyurdu. BlackBerry OS 10.3.3 sürümü birkaç gün önce yayılmasına rağmen BlackBerry; hükümet ve diğer yüksek sanayilerdeki kullanıcılar için düzenlenen "Government Release" etkinliğinde, BlackBerry 10.3.3'ü resmen açıkladı.
BlackBerry Cihazlar Genel Müdürü ve Baş İşletme Görevlisi "Ralph Pini" tarafından yapılan duyuru postasında vurgulandığı üzere; bu sürüm, Ulusal Bilgi Güvencesi Ortaklığı Sertifikasına ulaşarak BlackBerry Güvenlik Kimlik Bilgilerini ekledi.


Ralph Pini;
"BlackBerry 10'un en yeni sürümü, Ulusal Bilgi Güvencesi Ortaklığı uyarınca sertifika almak için en katı devlet düzeyinde güvenlik testlerini geçti. NIAP, ABD'deki en yüksek güvenlik standartlarına ve uluslararası Common Criteria standartlarına uyan teknolojinin değerlendirmesini yönetir. BlackBerry 10.3.3 için NIAP onayı, kritik veriler için en üst düzey koruma gerektiren hükümet, kuruluş ve düzenlenmiş müşterileri desteklemek için artık her zamankinden daha donanımlı olduğumuz anlamına geliyor." dedi.

NIAP Setifikası aşağıda belirtilenler için BlackBerry 10.3.3'e Sınıflandırılmış (CSfC) seviyeli sertifikalar için aşağıdaki Ticari Çözümleri verecektir:
• Mobil Cihaz Koruma Profili
• IPSec VPN İstemcisi Koruma Profili
• Mobil Aygıt Yönetim Aracısı Koruma Profili


Buna ek olarak, BlackBerry 10.3.3, üçüncü tarafların şifreli verilerini, platformun korunan belleğinde depolamasına izin vermek için üçüncü taraf Sertifika Yöneticisi API'lerini de içerir. Birçok kişi hali hazırda cihazını BlackBerry OS 10.3.3'e güncelledi. Güncelleme, önümüzdeki haftalarda Passport, Classic, Leap, Z10, Z30, Q10 ve Porsche cihazları için taşıyıcı onaylara tabi olacak.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi