Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, Nokia'ya Karşı Patent İhlali Davası Açtı
16.02.2017, 13:26
Yorum: #1
BlackBerry, Nokia'ya Karşı Patent İhlali Davası Açtı
[Resim: Anoblv.jpg]

BlackBerry, Nokia'ya karşı bir patent ihlali davası açtı. BlackBerry Ltd. - Nokia Corp., 17-155, Delaware Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesinde BlackBerry yetkilileri; Flexi Multiradio baz istasyonları, radyo ağ denetleyicileri ve likit radyo yazılımı da dahil olmak üzere Nokia ağ araçlarında, 11 patent hakkı ihlali bulunduğunu iddia etti. "Nokia, BlackBerry'den lisans almadan standart uyumlu ürünlerin kullanımını teşvik etmekte ısrar etmiştir" dedi.

BlackBerry, patentlerin 3GPP olarak bilinen bir mobil telekomünikasyon standardının temel unsurlarını kapsadığını iddia ettiğinden, bu patentleri adil ve makul şartlarla lisanslamayı taahhüt etti.
Şikayet 14 Şubat 2017 Salı günü Wilmington, Delaware'deki federal mahkemede açıldı. Şikayette BlackBerry; Nokia'nın, BlackBerry patentli teknolojilerinin yetkisiz kullanımı için ödeme yapılmasını talep ediyor ancak ne kadar istediğinden bahsetmiyor. Buluşların kullanımını engelleyecek herhangi bir mahkeme kararı istemiyorlar. Bunun yerine BlackBerry, şikayetinde belirtildiği gibi "BlackBerry'den lisans almadan, kullanımı teşvik etmekte ısrarcı olduğu için adil ve makul şartlarla Nokia'ya lisans vermeyi" amaçlıyor.

Nokia; BlackBerry tarafından şikayet edilen mobil ağ ürünleri ve hizmetlerini, T-Mobile ve AT&T şirketlerine sağlamaktadır.
Bu ürünleri; T-Mobile ve AT&T gibi mobil servis sağlayıcılarına, LTE ve UMTS ağlarını geliştirmek ve işletmek için satın almalarını, konuşlandırmalarını ve kullanmalarını teşvik edip, talimat vermektedir.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF022A64
E-Posta: okan@bbturk.com

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi