Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry'nin 4 etkisi
19.08.2010, 02:59 (Bu konu en son: 19.08.2010 Tarihinde, Saat: 03:00 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Ahmed Kaymakcı.)
Yorum: #1
BlackBerry'nin 4 etkisi
2008 yılından itibaren dünyada kullanılancep telefonusayısı 4 milyara ulaştı. Bu rakam dünya nüfusunun neredeyse yüzde 60'ını oluşturuyor.

Askmen.com isimliinternetsitesinde yer alan habere göre, özellikle de BlackBerry gibi yeni nesil cep telefonları, zihinsel sağlığınız üzerinde gerçek ve ölçülebilir etkilere sahip. İşte BlackBerry'nin sizi çıldırtacak 4 yolu:

Sizi bağımlı yapabilir: 2006 yılında Rutgers Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, BlackBerry cihazları oldukça bağımlılık yapıyor. 7 gün 24 saat bağlantıda kalma özelliğiyle, BlackBerry ve benzer cihazlar internet ve e-posta bağımlılığındaki artışı körüklüyor.

Uykunuza engel olabilir: Kaliteli uyku eksikliğinin ruhsal sağlığınız üzerinde negatif etkisi olacağı kesin. Ancak, iyi bir uyku çekmek kolay değildir ve gözleriniz BlacBerry nedeniyle kapanmayai-n olabilir.

Son birkaç yıl içinde yürütülen çeşitli araştırmalar, uyumadan önce cep telefonuyla mesajlaşmanın ya da chat yapmanın uykunuzu kaçırdığını, uykusuzluğa, baş ağrısına ve konsantrasyon güçlüklerine neden olduğunu gösteriyor. Hatta isveç'te Uppsala Üniversitesi'nde yürütülen araştırmada cep telefonlarından yayılan radyasyonun uykunuzu dağıtmaya yeterli olduğu belirtiliyor.

Sizi bunalıma itebilir: Cep büyüklüğündeki cihaz tüm iletişim ihtiyaçlarınızı yerine getiriyor. Fakat aynı cihaz bağımlılık oluşturduğunda, konsantrasyon güçlüğüne yol açtığında ve sizi uykunuzdan ettiğinde, özellikle işiniz gereği ona bağlıysanız, BlackBerry'nin sizi stresten çıldırtacağından emin olun.

Beyninize zarar verebilir: Beyin tümörlerinden uykusuzluğa, cep telefonu radyasyonu insan sağlığı üzerindeki potansiyel etkisi artıyor. Araştırmalar çelişse de, artan riski vurgulayan daha fazla çalışmayla cep telefonu kullanıcıları arasında aynı taraftaki beyin tümörleri, sizi çıldırtmaya yetecektir.

Twitter:@AhmedSukru
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
19.08.2010, 17:14
Yorum: #2
RE: BlackBerry'nin 4 etkisi
cep kanseri de yapıyor ayrıca, bi de (evli olanlar için) eşiniz sizi vurabileceğinden dolayı ani ölüm riskide taşıyorsunuz Big Grin

“BlackBerry Bizim isimiz Degil, Tarzimiz”


Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
19.08.2010, 17:16
Yorum: #3
RE: BlackBerry'nin 4 etkisi
İlk 3 ü olmuş durumda bende.4. de yaşlanınca çıkar artıkSmile

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Pin: C00016D64
E-Posta: bb@bbturk.com

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
19.08.2010, 17:18
Yorum: #4
RE: BlackBerry'nin 4 etkisi
(19.08.2010 17:16)Emrecan Yargıç Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.İlk 3 ü olmuş durumda bende.4. de yaşlanınca çıkar artıkSmile

allah korusun emre abi

Twitter:@AhmedSukru
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


'BlackBerry'nin 4 etkisi' Konusunu Paylaş

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi