Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry mi iPhone mu ?
09.02.2011, 03:00 (Bu konu en son: 20.11.2011 Tarihinde, Saat: 01:03 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Fatih Kurnaz.)
Yorum: #1
BlackBerry mi iPhone mu ?
Merhaba arkadaşlar,

Dağınık yerlerde olan ve sıkça sorulan bu sorunun cevabını foruma ilk defa giren ve mevcut olan üyelere fikir vermesi açısından bir başlıkta toplamanın daha uygun olabileceğini düşündük.
Bu yüzden, forumda daha sonra gelebilecek olan bu sorunun bu başlığa yönlendirilmesi de önem taşımaktadır.

Öncelikle bir kaç husus hakkında öneride bulunalım:

-Fikirlerinizi mümkün olduğunca herkesin ortak ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte olmasına dikkat etmeniz ve çok genel cümleler kurmamanız daha doğru olacaktır.

Örneğin;
iPhone multimedia , BlackBerry kurumsal bir cihazdır gibi çok genel bir cümle, ya da BlackBerry herşeydir, iPhone çocuk telefonudur gibi kişisel bir yorum yapmak yerine, daha tarafsız ve teknik açıklamalar yapmanız herkesin faydalanması açısından isabetli olacaktır.

Özetle,

BlackBerry'nin mükemmel bir telefon olduğunu düşünmüyoruz.Eksilerinin ve artılarının farkındayız.
Biz neden BlackBerry'i iPhone'a tercih ettiğimizi ya da neden iPhone'dan BlackBerry'e döndüğümüzü ya da neden ikisinden de vazgeçemediğimizi forum ziyaretçilerine aktarmak istiyoruz.


Katkıda bulunan tüm üyelere şimdiden teşekkürler.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.02.2011, 10:56
Yorum: #2
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
ilk Blackberry'nin üretiliş amacı göz önüne alındığında blackberry'nin neden tercih edilmesi gerektiği daha net ortaya çıkar. Blackberry'nin mail gönderip aldığı zamanlarda bu işi yapan fazla cihaz yoktu sonradan bu özellik eklenmeye başladı. Bu noktada da Blackberry Bis/bes ile de farkını ortaya koydu.
Ancak yıllar içinde gelişen telefon piyasasında kullanıcıların daha çok eğlence ve görselliğe dayalı seçimlerine o da ayak uydurmak zorunda kaldı ve farklı özellikler ekledi. Ancak bu noktada en iyi çıkışı Apple İphone ile yaptı bu cihaz tamamıyla görsellik ve eğlence için üretildi. [Belki bu cihaz ile Apple yıllardır oyunlardan mahrum bıraktığı Mac kullanıcılarından özür diledi ] Blackberry İphone ile eğlence kısmı göz önüne alındığında geride kaldı. Ancak mesajlaşma kısmında farkı oratadadır.
En başta da söylediğim gibi bu cihazın esas kullanım amacı mail ve mesajlaşma üzerinededir ve halen bu konuda en iyi cihaz Blackberry'dir. Ama eğlence için tercihler ortaya konulduğunda diğer cihazlara göre farklılıkları vardır ama blackberry'i blackberry özellikleri için tercih edenlerde eğlence ve görselliğin ikinci planda olduğunu düşünüyorum en azında benim için bu şekilde.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.02.2011, 13:57
Yorum: #3
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
Bir Blackberry kullanıcısı olarak,cihazın en büyük eksikliğinin uygulamalar konusunda yetersiz oluşu konusunda hepimiz hemfikiriz."Bu telefon işadamlarına yönelik üretilen bir cihaz" savunması bu işin ucuz yolu olur.Günümüzde iş telefonu,eğlence telefonu diye bir kavram asla kabul edilemez.Eğer mail alıp göndermesi bu cihazı iş telefonu yapıyorsa,bu özelliği olmayan telefon yok.Kaldıki iş yaşamına yönelik kaç tane uygulama var.Flash player özelliğinin halen gelmeyişi ve bu konuda yöneticilerin açıklama yapmayışı bizleri çıldırtan ayrı bir konu.Binlerce lira ödeme yapıp cihaz alacaksınız,aldığınız cihazı kullandığınız süre boyunca enaz 30 tl paket ücreti ödeyecekisiniz,ama genede rakiplerinizden çok büyük oranda geride kalacaksınız,internette siteleri bile rahat ve tam manasıyla gezemeyeceksin.Bence Blackberry'li yöneticiler masalarından kullanıcılara gülüyorlardır.Cihazın diğer cihazlardan şu anda tek farkı Blackberry messenger özelliğinin oluşudur.Onuda kaç kişi kullanıyorsa artık.Yani acilen RIM yöneticilerinin bu duruma seyirci kalmayıp,sahaya inmeleri gerekli.Biz iş telefonuyuz havalarını bırakmaları lazım.İşin bir yönüde Operatörler onların bu konularda RIM'e baskı yaptığını hiç sanmıyorum.Sonuçta I phone'mi,Blackberry'mi derseniz bende size çevrenize,gazetelere,internet sitelerine bakın derim.Bakın bakalım hangi cihazın daha çok reklamı,haberi ve uygulamaları var.Iphone uygulaması olmayan site,firma kalmadı.Benden söylemesi......

PİN : 235016D4
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.02.2011, 14:04 (Bu konu en son: 09.02.2011 Tarihinde, Saat: 14:06 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Yusuf EMRE.)
Yorum: #4
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
(09.02.2011 13:57)Orhan DİNÇ Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.Bir Blackberry kullanıcısı olarak,cihazın en büyük eksikliğinin uygulamalar konusunda yetersiz oluşu konusunda hepimiz hemfikiriz."Bu telefon işadamlarına yönelik üretilen bir cihaz" savunması bu işin ucuz yolu olur.Günümüzde iş telefonu,eğlence telefonu diye bir kavram asla kabul edilemez.Eğer mail alıp göndermesi bu cihazı iş telefonu yapıyorsa,bu özelliği olmayan telefon yok.Kaldıki iş yaşamına yönelik kaç tane uygulama var.Flash player özelliğinin halen gelmeyişi ve bu konuda yöneticilerin açıklama yapmayışı bizleri çıldırtan ayrı bir konu.Binlerce lira ödeme yapıp cihaz alacaksınız,aldığınız cihazı kullandığınız süre boyunca enaz 30 tl paket ücreti ödeyecekisiniz,ama genede rakiplerinizden çok büyük oranda geride kalacaksınız,internette siteleri bile rahat ve tam manasıyla gezemeyeceksin.Bence Blackberry'li yöneticiler masalarından kullanıcılara gülüyorlardır.Cihazın diğer cihazlardan şu anda tek farkı Blackberry messenger özelliğinin oluşudur.Onuda kaç kişi kullanıyorsa artık.Yani acilen RIM yöneticilerinin bu duruma seyirci kalmayıp,sahaya inmeleri gerekli.Biz iş telefonuyuz havalarını bırakmaları lazım.İşin bir yönüde Operatörler onların bu konularda RIM'e baskı yaptığını hiç sanmıyorum.Sonuçta I phone'mi,Blackberry'mi derseniz bende size çevrenize,gazetelere,internet sitelerine bakın derim.Bakın bakalım hangi cihazın daha çok reklamı,haberi ve uygulamaları var.Iphone uygulaması olmayan site,firma kalmadı.Benden söylemesi......

Yüreğine sağlık o kadar güzel açıklamışsınki herşeyi, Bunun üzerine söyleyecek birşey bulamıyorum...

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.


Pin: 7BF2A2A0
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.02.2011, 15:31
Yorum: #5
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
Tabi burada yazılanların çoğunluğu blackberry'nin eksikleri üzerine olacak.Çünkü çoğunluğumuz,belkide hepimiz ( Buranın blackberry forumu olduğundan varsayımla ) blackberry kullanıcısıyız.Eğer Iphone kullanan,Iphone 'nun eksiklerini bilen arkadaşlarımız varsa cihazın eksiklikleri hakkında yazarlarsa daha yararlı olacaktır.Sonuçta bu konu bilgilendirme amacıyla açılmış.

PİN : 235016D4
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.02.2011, 16:12 (Bu konu en son: 09.02.2011 Tarihinde, Saat: 16:26 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Mehmet Emin Ertemür.)
Yorum: #6
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
İşin özü bu bu anlık mail almak üzerine kurulu bir sistemi var blackberry'nin bunun içinde herşeyi kendi serverleri üstünden yapıyor. Bu serverlere erişim gsm operatörleri üstünden yapıldığı içinde bir nevi dayatma durumu mevcut. Bu operatöründe işine geliyor firmanında . Aslında birde diğer boyut var bugün akıllı telefon segmentinde hangi telefonu alırsan bir internet paketi almak durumundasınız ve internet paketlerinin ne kadar pahalı olduğuda bir gerçek. Böyle olunca bis paketininde pahalı olması kaçınılmaz oluyor.
Flash player sadece symbian, windows mobile ve android işetim sistemleri haricinde popüler iphone ve blackberry için mevcut değil. Hesapta 2010 son çeyreğinde kullanabilecektik o da yalan oldu ama kısmet os6.1'e artık.
Uygulama konusunda bugün en zengin içerik İphone'da diğer işletim sistemlerinde bunun farkında ama cihaz özelliği oalrak bakarsanız bugün en fakir özellik iphone'ler da hatta ilk çıktığı zamanları hatırlayın birçok işlemi yapamıyordu os2 sahipleri os4'te daha yeni yeni birçok özellik kazandı cihaz. Android ve WM kullanılan cihazlar ise en iyi işlemcilere sahiplerdir ancak özellikle WM yazılımdan dolayı çok sorun yaşamaktadır.
Blackberry yöneticileride bunun farkında oldukları kesin ki yeni gelecek modellerde işlemciler hızlandırılmış ve yeni özellikler eklenmiş olacak.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.02.2011, 17:08
Yorum: #7
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
(09.02.2011 16:12)m_ertemur Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.İşin özü bu bu anlık mail almak üzerine kurulu bir sistemi var blackberry'nin bunun içinde herşeyi kendi serverleri üstünden yapıyor. Bu serverlere erişim gsm operatörleri üstünden yapıldığı içinde bir nevi dayatma durumu mevcut. Bu operatöründe işine geliyor firmanında . Aslında birde diğer boyut var bugün akıllı telefon segmentinde hangi telefonu alırsan bir internet paketi almak durumundasınız ve internet paketlerinin ne kadar pahalı olduğuda bir gerçek. Böyle olunca bis paketininde pahalı olması kaçınılmaz oluyor.
Flash player sadece symbian, windows mobile ve android işetim sistemleri haricinde popüler iphone ve blackberry için mevcut değil. Hesapta 2010 son çeyreğinde kullanabilecektik o da yalan oldu ama kısmet os6.1'e artık.
Uygulama konusunda bugün en zengin içerik İphone'da diğer işletim sistemlerinde bunun farkında ama cihaz özelliği oalrak bakarsanız bugün en fakir özellik iphone'ler da hatta ilk çıktığı zamanları hatırlayın birçok işlemi yapamıyordu os2 sahipleri os4'te daha yeni yeni birçok özellik kazandı cihaz. Android ve WM kullanılan cihazlar ise en iyi işlemcilere sahiplerdir ancak özellikle WM yazılımdan dolayı çok sorun yaşamaktadır.
Blackberry yöneticileride bunun farkında oldukları kesin ki yeni gelecek modellerde işlemciler hızlandırılmış ve yeni özellikler eklenmiş olacak.

Gayet güzel bir açıklama . Mesela ben Iphone 4'te Flash var biliyordum.Ondada yokmuş.İşte Iphone'nin bir eksiği.

PİN : 235016D4
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
10.02.2011, 08:50
Yorum: #8
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
5 ay iphone kullandim daha onceleride ipod touch kullandim fakat o 5 ayda ben o telefonla isime yarayacak hic birsey indirmedim yada kullanamadim. App storedan sadece sacma sapan uygulamalar indiriyordum. Eger oyuncak ariyorsaniz ve milletin aaa iphonesi var cok cool birisi demesini istiyorsaniz guzel bir cihaz. Fakat ben surekli online olayim, islerimi halledebileyim, hayati surekli takip edeyim, bunun yanindada eglenebileyim istiyorsaniz elbette BlackBerry.

Pin: 21BD8871
BB BOLD 9700 USER
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
16.02.2011, 22:44
Yorum: #9
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
(09.02.2011 13:57)Orhan DİNÇ Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.Bir Blackberry kullanıcısı olarak,cihazın en büyük eksikliğinin uygulamalar konusunda yetersiz oluşu konusunda hepimiz hemfikiriz."Bu telefon işadamlarına yönelik üretilen bir cihaz" savunması bu işin ucuz yolu olur.Günümüzde iş telefonu,eğlence telefonu diye bir kavram asla kabul edilemez.Eğer mail alıp göndermesi bu cihazı iş telefonu yapıyorsa,bu özelliği olmayan telefon yok.Kaldıki iş yaşamına yönelik kaç tane uygulama var.Flash player özelliğinin halen gelmeyişi ve bu konuda yöneticilerin açıklama yapmayışı bizleri çıldırtan ayrı bir konu.Binlerce lira ödeme yapıp cihaz alacaksınız,aldığınız cihazı kullandığınız süre boyunca enaz 30 tl paket ücreti ödeyecekisiniz,ama genede rakiplerinizden çok büyük oranda geride kalacaksınız,internette siteleri bile rahat ve tam manasıyla gezemeyeceksin.Bence Blackberry'li yöneticiler masalarından kullanıcılara gülüyorlardır.Cihazın diğer cihazlardan şu anda tek farkı Blackberry messenger özelliğinin oluşudur.Onuda kaç kişi kullanıyorsa artık.Yani acilen RIM yöneticilerinin bu duruma seyirci kalmayıp,sahaya inmeleri gerekli.Biz iş telefonuyuz havalarını bırakmaları lazım.İşin bir yönüde Operatörler onların bu konularda RIM'e baskı yaptığını hiç sanmıyorum.Sonuçta I phone'mi,Blackberry'mi derseniz bende size çevrenize,gazetelere,internet sitelerine bakın derim.Bakın bakalım hangi cihazın daha çok reklamı,haberi ve uygulamaları var.Iphone uygulaması olmayan site,firma kalmadı.Benden söylemesi......

herbir kelimenize katılıyorum

Twitter:@AhmedSukru
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
28.03.2011, 17:25
Yorum: #10
RE: BlackBerry mi iPhone mu ?
ya mesela ben 2-2.5 yildir iphone 3g kullaniorum apple da flash destegi yok oyle her istedigin videoyu izleyemiosun sonra 3g ler su anda ios 4 ile beraber asiri yavasladi yani mesajlara basiosunuz acilmasi neredyse 5-6 saniye aliyor telefonu kaptiyorsunuz acilmasi bi 2-3 dk alio o derece yavasladi telefon yani (belki de apple bilerek yeni bir model almamiz icin yapiyordur) .ama su anda blackberry almayi dusunurom bence uygulama olarak apple daha iyi ama ben sahsen uygulamalari 20 gunde 1 falan kullaniorum ama telefon olarak bakildiginda telefon ozellikleri(arama falan iphone da da mesaj cok kolay yazilio alisirsaniz tabi de ) olarak blackberry yi daha onde goruyorum bi iphone kullanicisi olarak bu yuzden de simdi blackberry montana yi almak istiyorum ciktiginda ama blackberry de de uygulamalar asiri derecede zayif bir durumda tabi gunluk yasama bakildiginda blackberry daha iyi bir telefon ama bir gun oylece yalniz kaldinz caniniz sikildi aciorsunuz bi uygulamayi bi oyun falan oynuyorsunuz o kadar tabi bir de pil durumu var iphone u neredeyse hergun sarj etmeniz lazim bir de uygulama falan kullanirsaniz zaten 3-4 saat ble gtmez zaten sizden biraz tavsiye ve yardim bekliyorum
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


'BlackBerry mi iPhone mu ?' Konusunu Paylaş

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi