Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, Lüks Otomobiller için Virüs Tarayıcıları Geliştirecek!
19.05.2017, 18:54 (Bu konu en son: 05.06.2017 Tarihinde, Saat: 13:01 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, Lüks Otomobiller için Virüs Tarayıcıları Geliştirecek!
[Resim: kWrBWm.png]

BlackBerry'nin araçlara uzaktan bir malware tarayıcısı geliştirmesi için en az iki araç üreticisi ile birlikte çalıştığını bildirdi. Program yanlış bir şey bulduğunda, sürücülere kritik tehlike altında olduklarını anlamalarını söyleyecek, Boşta kalan araçlara hava yastığı yükleyebilecek. Servisin, Aston Martin ve Range Rover tarafından test aşamasında olduğu bildirildi. Program önümüzdeki yıl faaliyete geçebilir ve araç başına ayda 10 dolar civarında bir ücreti olabilir.

BlackBerry'nin QNX bölümünün başında bulunan John Wall ve şirket sözcüsü Sarah McKinney yorum yapmayı reddetti. Otomobiller şimdi Bluetooth ve internet bağlantılarıyla giderek daha fazla ağa bağlanıyorlar. Açıkçası, Charlie Miller ve Chris Valasek'in, Jeep'teki güvenlik açıklarını bukduğu ve 1.4 milyon otomobilin ABD tarafından geri çağrılmasına yol açtığı gibi yeni tip saldırılara açık otomobiller bırakıyor. Kaynaklar, BlackBerry'nin cep telefonu piyasasındaki önceliği Apple'a kaptırdıktan sonra şirketin mali durumunu düzeltmek amacıyla otomatik güvenlik pazarına girdiğini belirtti. Lüks otomobil üreticileri Aston Martin ve Range Rover şu anda BlackBerry tarafından otomobiller için geliştirilen güvenlik yazılımını test ediyor.

Ayrıca programın araç sahiplerinin araçlarını, virüs taraması yapmalarına ve acil bir tehlike altında olduklarında uyarmalarına da yardımcı olacak ve bir anti-hack aracı olarak da çalışacak. Akıllı arabalar yardımsever, ancak savunmasızlar. Analistler daha fazla otomobil üreticisinin özellikle lüks segment otomobillerin bilgisayarlaştırılmasını tercih ettiğini söylüyor. Bu kolaylık getirirken, bilgisayar korsanları için kapıyı da açıyor. 2015'te, 2 korsan Fiat Chrysler Jeep'lerini ciddi hatalara maruz bırakmış ve büyük bir geri çağrıya neden olmuştu.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi