Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, Kanada ve ABD Hükümeti için Siber Güvenliği Arttırıyor!
21.07.2017, 22:34 (Bu konu en son: 23.07.2017 Tarihinde, Saat: 15:26 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, Kanada ve ABD Hükümeti için Siber Güvenliği Arttırıyor!
[Resim: zByaA4.jpg]

Kanadalı firma geliştirdiği BlackBerry Secure yazılım portföyünün bir parçası olarak, kamu sektörü için siber güvenlik alanlarında sesli aramaların ve metin mesajlarının uçtan uca şifreleyen çoklu platform çözümü olan SecuSUITE for Government'ı kapsayacak şekilde genişletildiğini açıkladı. SecuSUITE for Government, çoklu platformlu bir çözüm. Sesli aramalar ve kısa mesajların uçtan uca şifrelenmesi için; İnsan, cihaz, süreç ve sistemleri birbirine bağlayan en güvenli ve en kapsamlı platform olan BlackBerry Secure'ün bir parçası olan SecuSUITE for Government; iOS, Android ve BlackBerry 10 akıllı telefonları ve tabletleri destekleyen tek Ulusal Bilgi Güvencesi Ortaklığı (NIAP) sertifikalı ses çözümüdür. Aynı zamanda BlackBerry'nin NIAP Ürün Uyumlu Listesinde (PCL) ve Sınıflandırılmış Program için NSA Ticari Çözümleri Listesindeki (CSfC) ilk güvenli mobil ses ürünüdür. SecuSUITE for Government; yazılım tabanlı, kurum içi ve kurumlarda barındırılan, BT'nin kolay kurulmasını ve yönetilmesini sağlayan tam erişim ve kontrol yetkisine sahiptir.

SVP ve BlackBerry Mobilite Çözümleri Genel Müdürü Alex Thurber;
"Çağrı çekme endişe verici bir hızda gerçekleşiyor. Bugün bağlı olan dünyada, ajans çalışanlarını masa telefonundan yalnızca gizli bilgi alışverişinde kısıtlamak artık geçerli bir seçenek değil. Ancak hükümetler mobil cihazlardan çağrı ve metin temin etmeye başlamazsa, bu yeni gerçek olabilir. Hükümetlerimiz mobil olması ve onların konuşmalarını, sohbetlerini daha da önemlisi güvenli olabilmesi için BlackBerry Secure'a ihtiyaç duyuyorlar" dedi.

NIAP Common Criteria sertifikasıyla birlikte, SecuSUITE for Government, Federal acentelere duyarlı konuşmaları elektronik dinlemelere karşı korumaya yardımcı olabilir. BlackBerry'nin çözümü önceliğe sahip olup, ajansın istediği ve ihtiyacı olan şey müşteriye tam kontrol sağlar. Güvenilir bir özelliktir ve taşıyıcı şebekeler üzerinden güvenli aramaları Wi-Fi üzerinden yapılan güvenli çağrılarla aynı şekilde sağlar ve tüm şebekelerde çalışır çünkü bir kuruluşu tek bir operatöre kilitlemenize gerek yoktur. BlackBerry SecuSUITE, dünyadaki 20'den fazla hükümetin kullandığı kritik mobil iletişimin devlet düzeyinde korunması için lider bir çözümdür. 80'den fazla güvenlik sertifikasına ek olarak BlackBerry, bir kez daha Gartner'ın Haziran 2017'de Kurumsal Mobilite Yönetimi Sekansı için Sihirli Çeyrek'te bir Lider olarak seçildi. BlackBerry, Gartner'ın Ağustos 2016 "Yüksek Güvenlikli Mobilite Yönetimi için Kritik Yetenekler" raporunun altı kullanım örneğinde de en yüksek puanı aldı.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi