Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, İş Dünyası için Kapsamlı Mobil Güvenlik Platformunu Duyurdu!
09.12.2016, 15:01 (Bu konu en son: 09.12.2016 Tarihinde, Saat: 15:44 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, İş Dünyası için Kapsamlı Mobil Güvenlik Platformunu Duyurdu!
[Resim: GP2a36.jpg]

Waterloo'dan gelen duyuruda, BlackBerry İş Dünyası Örgütü için yeni kapsamlı platformunu açıkladı. BlackBerry Secure olarak bilinen platform, bir işletmenin tümüne yönelik, noktadan noktaya (P2P) "şirkete yazılım taşımayı sağlayan temel" olarak tasarlanmıştır. BlackBerry'nin Good Technology, WatchDox, AtHoc ve Encription'ın daha önceki satın alımlarının entegrasyonunun tamamlandığına işaret etmektedir.

BlackBerry'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su John Chen;
"İşletmeleri, kişileri, bilgileri ve malları güvence altına almak için noktalar arasında hassas ve gizli bilgileri, hassasiyetle iletebilmektedir. BlackBerry, gelişmekte olan bu pazardaki endüstri liderliğini koruyup, gelecekteki işletme ihtiyaçlarını karşılayan sürdürülebilir bir ürün sunacaktır.
Müşterilerimizin yatırımları korunmaktadır çünkü bu temel platform yalnızca mevcut ürünlerimiz ve Microsoft 365 gibi üçüncü parti yazılımlarla uyumlu değil aynı zamanda mesajlaşma ve analiz gibi yakında çıkacak olan yetenekleri ele almak için 'geleceğe kanıtlanmış' niteliktedir. Müşterilerin kendi uygulamalarını, iş akışlarını ve iş süreçlerini oluşturmalarını sağlar. Gelecekteki uygulamalar ve bulut tabanlı sistemler ile uyumlu olacak çünkü platformun özelliklerini, desteklediği pazar segmentlerini ve tüm ortak ekosistemimizi genişletmeyi planlıyoruz."Entegrasyonun hazırlanmasıyla birlikte, bir dizi kilit hizmet yeniden adlandırılmıştır. Bu Yeni Teklifler ve Özellikler:
• BlackBerry UEM (eski adıyla BES12) - Bilgi Teknolojilerinin tüm uç noktalarını güvence altına almak için ihtiyaç duyduğu ayrıntılı denetimi ve görünürlüğünü, geniş bir üretkenlik ve diğer iş kullanımı örneklerini destekleme esnekliği ile birlikte sağlar. BlackBerry UEM, tek bir konsol ile tüm önemli işletim sistemi platformlarını (Android for Work, Samsung KNOX, iOS, Windows 10, OS X ve BlackBerry 10) ve cihaz sahipliği modellerini desteklemektedir. Ayrıca; cihaz politikalarını yönetmek için yerel MDM kontrollerini ve onaylanmış iş uygulamalarını dağıtmak için MAM yeteneklerini de destekler.
• BlackBerry Dynamics (eski adıyla Good Dynamics) - Mobil uygulamalar için gelişmiş, olgun bir geliştirme platformu ve katman sunarak güvenli kurumsal hareketlilik için bir temel sağlar. BlackBerry Dynamics, kanıtlanmış güvenlik düzeyini uygulama düzeyinde sunarak veri sızıntı riskini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca,; geniş, sürekli değişen bir dizi uygulama, iş akışı ve iş süreci destekleyecek kadar esnektir.
• BlackBerry Workspaces (eski adıyla WatchDox) - Dosyalarda gömülü dijital haklar yönetimi (DRM) korumasıyla; kullanıcıların dosyalarınızı her cihazda en yüksek düzeyde güvenlikle paylaşmalarını, düzenlemelerini ve kontrol etmelerini sağlar.
• BlackBerry 2FA (esk adıyla Güçlü Kimlik Doğrulaması) - Kullanıcıların fiziksel bir simgenin maliyetini ve güçlüğünü değiştirmelerine ve kodlarını girmelerine olanak tanır. İki unsurlu kimlik doğrulama için güvenli mobil cihazlarında bir istem olduğunu onaylamayı kolaylıkla sağlar.
• BlackBerry Kurumsal Kimlik - Kullanıcıların Office365, Box, Dropbox, Workday ve Salesforce gibi çeşitli üçüncü taraf bulut hizmetlerine Tek Seferde Oturum Açma (SSO) olanağını sağlar. Telefonun kilidini açmak için şifre girmeye gerek kalmadan hizmetlere erişim sağlanan Mobile Zero Sign-on (MZSO) ile daha cazip kılar.
• BlackBerry SDK - Uygulama geliştiricilerinin, herhangi bir BlackBerry servis uygulamalarına (yani BlackBerry UEM, BlackBerry Workspaces ve BlackBerry Dynamics) platform olarak kolayca entegre etmelerini sağlar.


Buna ek olarak, BlackBerry Ocak ayı içerisinde IT tarafından konuşlandırılacak, mobil iş ortamı için tasarlanmış yeni bir iş sınıfı portföyünü hazırlayacak. Bu Portföyde Sunulacaklar:
• BlackBerry Work (eski adıyla Good Work) - Güvenli, sezgisel ve entegre bir işbirliği deneyimi sunar. E-posta, takvim, kişiler, varlık, belge erişimi, belge düzenleme ve daha fazlasını birleştirerek kuruluşların iş gücünü etkin bir şekilde harekete geçirmelerini sağlar.
• BlackBerry Access (eski adıyla Good Access) - Kuruluşunuza, hassas bilgiler içeren çok çeşitli web uygulamaları ve intranet kaynaklarına mobil erişimi güvenli kılma olanağı verir.
• BlackBerry Connect (eski adıyla Good Connect) - Çalışanların mobil cihazlarından gerçek zamanlı olarak, güvenli bir şekilde bağlanmalarını ve işbirliği yapmalarını sağlayarak, karar vermeyi hızlandırır.
• BlackBerry Share (eski adıyla Good Share) - Çalışanların belgelerini ve diğer içerikleri hareket halindeyken, herhangi bir cihazdan güvenli bir şekilde paylaşmalarına olanak tanır.
• BlackBerry Tasks (eski adıyla Good Tasks) - Microsoft Exchange ile senkronize edilen görevleri güvenli bir şekilde yaratma, açma ve öncelik verme becerisi sağlar.
• BlackBerry Notes - Kullanıcıların notalarını listeleyip, oluşturmalarını, düzenlemelerini ve koruyup, iş akışlarının üstünde kalmalarını sağlar.

Bu yeni yazılım, BlackBerry şirketine çok fazla değişiklik ve yenilik getirecek. Kapsamlı bir platform sunmak için tüm satın alımları bir araya getirmek, şirket için oldukça uzun bir zaman aldı. Sonunda her şeyi birleşik bir sistem aracılığıyla kullanılabilir hale getirildi. BlackBerry için ilerleyen dönemlerde büyük değişiklikler olabilir.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF022A64
E-Posta: okan@bbturk.com

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.12.2016, 21:21
Yorum: #2
RE: BlackBerry, İş Dünyası için Kapsamlı Mobil Güvenlik Platformunu Duyurdu!
Normal kullanıcılar kullanabilecek mi?

Passport Cihazımdan BT10 ile Gönderildi.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.12.2016, 21:59
Yorum: #3
RE: BlackBerry, İş Dünyası için Kapsamlı Mobil Güvenlik Platformunu Duyurdu!
Bunu bi videoyla anlatmış BlackBerry etkileyici bi vıdeoydu

Passport Cihazımdan BT10 ile Gönderildi.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.12.2016, 22:14
Yorum: #4
RE: BlackBerry, İş Dünyası için Kapsamlı Mobil Güvenlik Platformunu Duyurdu!
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Passport Cihazımdan BT10 ile Gönderildi.

Menshawk25

BB Passport Silver Edition
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
09.12.2016, 22:32
Yorum: #5
RE: BlackBerry, İş Dünyası için Kapsamlı Mobil Güvenlik Platformunu Duyurdu!
Bireysel bi yararı olcakmı acaba

Passport Cihazımdan BT10 ile Gönderildi.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi