Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry Hisse Senetleri Yükselmeye Devam Ediyor!
19.05.2017, 14:19 (Bu konu en son: 29.05.2017 Tarihinde, Saat: 13:28 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry Hisse Senetleri Yükselmeye Devam Ediyor!
[Resim: ldlnvl.png]

BlackBerry geri döndü! WannaCry Saldırısı sonrası BlackBerry hisse senetleri yükselmeye devam ediyor. Kanadalı firmanın hisse senedi son zamanlarda bir rönesans yaşıyor ve geçen hafta yaklaşık %10 yükseldi. Yükselme bu yıl neredeyse %50'ye ulaştı. Ancak bu başarı Barack Obama'nın veya Kim Kardashian'ın kullandığı BlackBerry modelleri ile olmadı. QWERTY klavye telefonları ile BlackBerry bir zamanlar; politikacılar, ünlüler ve tüccarlar tarafından kullanılan popüler bir markaydı ve piyasanın mobil kral olmuştu. Şimdi ise adını telefon üretimini dışarıda bıraktı ve tamamen yazılıma odaklandı. Dolayısıyla, CEO John Chen başkanlığındaki BlackBerry, yazılım alanına başarılı bir geçiş yaptı. Yazılım ve hizmetler şimdi BlackBerry genel satışlarının yaklaşık %60'ını oluşturuyor. Şirket, otomobil için yazılım çalıştıran telematikte büyük ilerlemeler kaydetti. Ford, GM, Fiat Chrysler, Honda ve Toyota şirketin müşterileridir. Tüm bunlar BlackBerry hisselerinin bu hafta çabuk toparlanmasının başlıca nedeni olabilir. Paylar iki yıl içinde ilk defa 10 Dolar üzerine çıktı. Siber güvenlik BlackBerry için her zaman önemli bir iş kolu olmuştur. Güvenlik açısından en iyi üne sahip olan BlackBerry'nin, hükümetler ve Wall Street firmaları tarafından seçilmesinin temel nedenidir.

BlackBerry güçlü bakış açısıyla yükselmeye devam ediyor. Geçen hafta başlayan WannaCry fidye saldırılarını takiben, güvenlik bir kez daha yatırımcılar için sıcak bir trend oldu. WannaCry PC'leri ve diğer cihazları etkileyeme başladıktan sonra, birkaç cybersecurity hissesinin ve bunlara sahip olan ETF'lerin ( Borsa Yatırım Fonu) payları artıyor. BlackBerry de cybersecurity pastasından payını aldı. Kanadalı firma WannaCry gibi saldırılardan kaynaklanan zararları en aza indirmeye yardımcı olma kabiliyetini müşterilerine (ve belki de yatırımcılara da) hatırlattı. Şirket, bu hafta Inside BlackBerry kurumsal blogunda, işletmelerin virüslere ve diğer zararlı yazılımlara izin verebilecek eksik yamaları bulmalarına yardımcı olan araçları bulunduğunu açıkladı. WannaCry gibi daha fazla saldırının gelme ihtimali olduğu konusunda uyardı.

WannaCry Nedir?
WannaCry, etkilenen makinedeki tüm verileri şifreleyen bir bilgisayar solucanıdır ve şifre çözme anahtarı için yaklaşık 300 dolarlık bir sabit ücret talep etmektedir. Sadece birkaç kısa süre sonra, WannaCry, 150 ülkede 300.000'den fazla makineye bulaşarak, eşi benzeri görülmemiş bir ölçekte üretti. Yazılımın içine yerleştirilen bir öldürme anahtarı ilk saldırıyı yavaşlatırken, gelişmiş değiş tokuşlar zaten öldürme anahtarı olmadan çıkıyor. Fakat suçlular hala bilinmiyor ancak WannaCry'da kullanılan kod ile hackerlar tarafından Kuzey Kore'ye bağlanan diğer virüsler arasında benzerlikler var.

BlackBery Blog'unda;
"Gerçekten de WannaCry'nin buzdağının sadece görünen kısmı olması, siber saldırıların boyutu ve frekansının katlanarak artmaya devam ediyor olması kaçınılmaz bir gerçek. Ayrıca hükümetlerimize, işletmelerimize ve toplumumuza milyarlarca dolar zarar veriyor. Sürekli büyüyen ve yaygınlaşan iletişim aracı internet oldukça bu tür saldırılar sadece gizliliğimizi ve güvenliğimizi değil, kişisel güvenliğimizi de tehdit ederek daha da kötüleşecek." diye yazdı

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi