Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, EMM Üzerinde IDC MarketScape'de Lider!
31.08.2017, 01:45 (Bu konu en son: 31.08.2017 Tarihinde, Saat: 02:21 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, EMM Üzerinde IDC MarketScape'de Lider!
[Resim: 6Xoql9.jpg]

Analist firmaları; verilerine değer veren her işletme için tercih edilen siber güvenlik yazılımı ve hizmetleri şirketi olarak ortaya çıkan, dünyanın mobil iletişimini güvence altına alma mimarisi üzerine inşa etmek için BlackBerry yazılımı tarafından alınan muazzam adımları fark etmeye devam ediyor.

Bu noktaya gelince, IDC geçtiğimiz günlerde BlackBerry'yi IDC MarketScape: Dünya Çapında Kurumsal Mobilite Yönetimi 2017 Satıcı Değerlendirmesi (doc # US42890217, Ağustos 2017) raporunda bir Lider olarak konumlandırdı. Bu Kanadalı firmanın 2014 yılında piyasaya sürülen son IDC MarketScape EMM Raporundaki konumundan daha önemli bir gelişmedir.

EMM-UEM
BYOD, işletmelerin karşı karşıya olduğu temel zorluk olarak kullanılır. Önceden basit MDM (Mobil Cihaz Yönetimi) yeterliydi. Artık yeterli değil. Çünkü IDC MarketScape raporuna göre, işletmelerin %90'ı BYOD'yi destekliyor. Bugün, IT yöneticileri farklı sorunlarla mücadele etmektedir. Bunlardan biri, bağlantılı aygıtların gelecekteki seli ve büyük miktarlarda veri ve uygulamaları içeren bir sorundur.

IDC MarketScape raporunda;
"Kurumsal Hareketlilik Yönetimi (EMM) pazarı, akıllı telefon/tablet cihaz yönetiminden daha geniş PC ve IoT cihaz yönetimi kullanım durumlarına kadar önemli bir gelişme kaydedildiğinde büyük bir evrim noktasında. Bağlı ofis teknolojilerini (fiziksel erişim), bağlı konferans salonlarını, kullanıcı/varlık konum takibi, veri girişi/işlem alanları ve giyilebilir malzemeleri entegre eden kurumsal odaklı IoT senaryolarına, EMM yönetim işlevselliğini genişletmek mantıklı."dedi.

CIO'lar ve IT yöneticileri hala çekirdek EMM özellikleri arıyor. Hibrit cihaz kurulumları için destek olduğu gibi, şartlı erişim kontrolleri ve politika uygulama tetikleyicileri de kritik öneme sahiptir. Çekirdek MAM, MCM ve MDM işlevi de önemini korumaktadır. Aynı zamanda işletmeler, çok çeşitli kurumsal aygıtları kontrol eden tek bir yazılım platformuyla, giderek birleşik uç nokta yönetimi (UEM) modeline bakıyor.[/b]

BlackBerry Kurumsal Ürünler ve Katma Değerli Çözümler Genel Başkan Yardımcısı, Billy Ho:
"BlackBerry bunu biliyor. Bu yüzden, İş Dünyası Örgütü'nün işimizi nasıl yönettiğimiz, güvence altına alacağımız ve işçilerimizi ve işletmelerimizi nasıl bağdaştıracağından bahsediyoruz. BlackBerry UEM temel alınarak, geçen yıl en iyi teknolojimizi tek bir çözüme yerleştirdik ve entegre ettik. BlackBerry Radar gibi platformlar aracılığıyla EoT/IoT'ye ilerledik. Microsoft ve akıllı gözlük sağlayıcısı Vuzix gibi büyük sağlayıcılarla ortaklıklar kurduk. Bunu yaptık, çünkü işletmelerin EMM değil, UEM talep etmeye başladığını biliyoruz. İşte bu yüzden zaten bunu sağlamaya başlamış durumdayız."dedi.

IDC MarketScape, Neden BlackBerry'yi EMM'de Bir Lider olarak Pozisyonlandırıyor?
IDC MarketScape raporunda:
"BlackBerry'nin EMM portföyünde, güçlü güvenlik özellikleri ve genel olarak iyi entegre bir çözüm ile birlikte, iyi entegre bir mobil cihaz, uygulama ve içerik yönetimi ve etkinleştirme paketi bulunmaktadır. BlackBerry'nin güvenlik teknolojileri konusundaki güçlü uzmanlığı, özellikle de sertifika yönetimi, kimlik ve erişim yönetimi/denetimi ve şifreleme ve cihaz politikası uygulaması, şirketi pazardaki daha güçlü platformlardan biri haline getiriyor."dedi.

IDC MarketScape raporunun diğer önemli noktalar şunları içeriyor:
MDM: "[BlackBerry] UEM" güçlü aygıt yönetimi yapılandırması ve güvenlik özellikleri, BlackBerry'nin uzun soluklu gücünü "sunuyor.
Mobil Uygulama Yönetimi: BlackBerry, "güçlü uygulama düzeyinde politika denetimleri ve güvenlik ayarları" ve BlackBerry Work yazılımı sayesinde "pazardaki daha güçlü MAM çözümlerinden biridir."
Mobil İçerik Yönetimi: BlackBerry Workspaces, "güvenlik, veri gizliliği ve haklar yönetimi ile ilgili belirli özelliklere sahip güçlü bir bulut merkezli içerik yönetim sistemi" dir.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi