Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry'den Ekstra Güvenlikli Samsung Galaxy S7 Geliyor!
24.03.2017, 15:44 (Bu konu en son: 24.03.2017 Tarihinde, Saat: 16:49 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry'den Ekstra Güvenlikli Samsung Galaxy S7 Geliyor!
[Resim: YDqZEZ.png]

BlackBerry'nin yan kuruluşu olan Secusmart, Almanya'da düzenlenen Cebit fuarında yeni bir ürünü tanıttı. Yeni akıllı telefonun Samsung Galaxy S7 olması büyük bir süpriz oldu. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Obama yönetimi altındayken NSA tarafından telekulak kurbanı olduğu bildirilmişti. Bu olaydan sonra Merkel ve Almanya Hükümeti, BlackBerry 10 işletim sistemine dayalı Secusmart akıllı telefonları kullanmaya başladı ve daha sonra BlackBerry, Secusmart'ı satın alındığı duyuruldu.

[Resim: P0nJAd.png]
Secusmart, Samsung'un Knox platformuyla uyumlu güvenlik yazılımını bu sene yayınlayacak. Bunun anlamı; devlet seviyesinde güvenliğe sahip olmak isteyenler, nesli tükenen BlackBerry OS'lu telefonlar yerine, yakında Samsung Galaxy S7 veya çıktığında Galaxy S8 alabilecekler. Secusmart'ın SecuSUITE adlı yazılımı, iletişimi ve cihazda depolanan verileri şifrelemekle kalmıyor, Almanya'nın Federal Bilgi Güvenliği Bürosu'nun (BSI) SNS standardını kullanarak sesli görüşmeleri de şifreliyor. Kurumsal trafik IPSec VPN üzerinden iletilirken kişisel uygulamaların verileri, direkt olarak internete açılabiliyor. Şifreli görüşmeler VPN üzerinden değil, farklı bir geçitten iletiliyor. SecuSUITE for Samsung Knox, Temmuz ayı civarında 1900 Euro fiyatından satışa sunulacak. Bu fiyat BlackBerry 10 sürümüyle aynı ve bir telefon ile şifreleme anahtarlarını saklamak üzere bir microSD'ye yüklemiş hizmetin ilk yılını kapsıyor.

SecuSUITE for Samsung Knox kullanıcıları, işverenleri tarafından yönetilen uygulamaların simgelerinde küçük bir kilit simgesi görüyorlar. Bu uygulamalar çalıştırıldığında microSD kartındaki şifreleme anahtarlarının kullanımına yetki vermek üzere bir PIN kodu soruluyor. Bu kod ve anahtarlar olmadan uygulamaya ve uygulama verilerine ulaşılamıyor. Twitter, Facebook ve WhatsApp gibi popüler uygulamalar da işverenin güvenlik ilkelerine göre yüklenebiliyor. Bazıları Almanya Hükümeti gibi sadece kısıtlı beyaz listelerle çalışırken, bazıları Google Play Store'a tam erişim sunabiliyor. SecuSUITE for Samsung Knox, Android'in bellek korumalarının aşılıp aşılmadığını da denetliyor ve başlatılan işletim sisteminin modifiye edilmediğinden emin olmak için Samsung'un güvenli önyükleme sistemini temel alıyor.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi