Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry Daha Güvenli Bir "Android 7.0 Nougat" için Çalışıyor!
25.07.2016, 13:31 (Bu konu en son: 25.07.2016 Tarihinde, Saat: 15:50 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry Daha Güvenli Bir "Android 7.0 Nougat" için Çalışıyor!
[Resim: 81Ab9d.jpg]

BlackBerry CEO'su John Chen; Bu hafta Android işletim sistemli yeni cihazları piyasaya sürmek için hazırlanmasına rağmen, Android işletim sisteminin BlackBerry 10 (BB10) işletim sistemi kadar güvenli olmadığını kabul etti.

New York’ta geçen hafta düzenlenen “BlackBerry Güvenlik Zirvesi” basın toplantısında John Chen;
"Android işletim sisteminin güvenlik açısından BlackBerry 10 işletim sistemi (BB10) ile henüz eşit henüz değildir. BlackBerry hala en güvenli telefon ve Android işletim sistemi güvenlik açısından BB10’un gerisindedir. BlackBerry sayesinde, Android işletim sisteminin güvenlik zafiyetinin değişeceğini umuyoruz. Ayrıca BlackBerry şirket güvenliğinin, Google yazılımını geliştirmeye odaklanan bir iç projesi olduğunu belirtmek isterim. Amacımız BB10 ile Android işletim sisteminin güvenlik seviyesi aynı yapmaktır. Şu anda Android güvenlik açısından BlackBerry 10’un gerisinde kalıyor, ama bu açıcığı sekiz ay gibi bir sürede kapatacağız. Çünkü BlackBerry gizli bir proje ile Google yazılımının bir sonraki sürümü olan ve yakında çıkacak Android 7.0 Nougat için çalışıyor. Mükemmel bir güvenlik kombinasyonu ile bu sürümde güvenlik lag’ı ortadan kalkacaktır. Google, Android 7.0 Nougat’ın güvenliğini geliştirmek için çalışıyor. Yakında çıkacak dosya tabanlı veri şifreleme sunacağını iddia ediyor. BlackBerry Priv için, Android Nougat ne zaman geçerli olacak, bunu için tarih veremem ama şirketin "özel bir kod" sertifikası sorunu var. Bu sebepden dolayı biraz daha zaman alacaktır." dedi.

KAYNAK: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi