Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry Cihazlarında WhatsApp Uygulaması Çalışacak!
18.07.2016, 21:16 (Bu konu en son: 19.07.2016 Tarihinde, Saat: 13:25 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry Cihazlarında WhatsApp Uygulaması Çalışacak!
[Resim: nr3nql.png]

Akıllı telefonunuz 3 yıl öncesinin üretimi veya daha fazla eski bir model ise; WhatsApp uygulaması 2016 yılından sonra çalışmayı durduracak ya da düzgün çalışmayacaktır. Zaten WhatsApp Blog'unda 2016 yılında desteğini keseceği ve uygulamanın çalışmasını durduracağı işletim sistemlerini açıklamıştı. WhatsApp 2016 yılı sonundan itibaren, bazı mobil işletim sistemleri üzerinde uygulama desteğini kesecek.

Desteğin Kesileceği İşletim Sistemleri:
Android 2.1, 2.2
BlackBerry 10, OS7.1, OS6, OS5
Nokia S40
Nokia Symbian S60
iPhone 3GS, iOS 3.0
Windows Phone 7.1


Bu listede severek kullandığımız, "BlackBerry 10" ismini görmek hepimizi çok şaşırtmıştı. WhatsApp'a bunun nedeni sorulduğunda ise BlackBerry 10'un yeni gelecek özellikleri karşılayamayacak bir işletim sistemi olmasını sebep gösterdi. Bu açıklamanın sonucunda BlackBerry kullanıcılarının cihazlarından vazgeçme gibi bir niyeti olmadı. Fakat hepimiz kafasına takılan ortak soru; "Peki 2016 yılından sonra BlackBerry 10 cihazlarımızda WhatsApp çalışmayacak mı?" oldu. Hepimiz alternatif uygulamalara ve Android versiyon arayışına girdik.

Yurtdışı kaynaklara göre gelen bilgiler şu şekildedir:
WhatsApp uygulamasının 2016 yılı sonrasında, tamamen çalışmayı durduracağı işletim sistemi Symbian OS'dur. Eğer BlackBerry OS 10, eski bir iOS yada Android sürümü kullanıyorsanız, WhatsApp uygulaması sadece en son güncellemeleri vermeyi durduracaktır. Yani WhatsApp yine çalışacak arkadaşlarınız ile hiçbir sorun olmadan sohbet edebileceksiniz. Fakat daha iyi bir güvenlik, yeni emojiler, yeni yamalar, en son özellikler ve yükseltmeleri istiyorsanız cihazınızı değiştirmek zorundasınız.

Bu noktada dikkat etmemiz geren husus, evet WhatsApp uygulaması 2016 yılından sonra cihazımızda çalışacak ama birçok insan da BlackBerry cihazını değiştirecek. Yeni güncellemeleri alamayacağımız için doğal olarak WhatsApp uygulamasından eski tadında olmayacak. Çünkü bizim işletim sistemlerinde, diğer cihazlara gelen yeni özellikler çalışmayacak. WhatsApp'ın desteğini keseceği duyuruyu yapmasının asıl sebebi de budur zaten.

Bu yazı umarım WhatsApp uygulaması ile ilgili kafanızdaki soruları cevaplamıştır.
BlackBerry Aşkı için...


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi