Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry Büyümeye Devam Ediyor!
05.04.2017, 22:59 (Bu konu en son: 06.04.2017 Tarihinde, Saat: 10:42 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry Büyümeye Devam Ediyor!
[Resim: ojVblX.jpg]

Kanadalı firma için işler umulduğundan da iyi gidiyor. Donanım bölümünden, yazılım ağırlıklı bir şirkete dönüşme yolunda emin adımlarla ilerleyen BlackBerry, son çeyrekte Wall Street tahminlerinin bile üzerine çıktı. 28 Şubat’ta sona eren 4. çeyrekte %12.2 büyüyerek, 193 milyon dolarlık bir seviyeye ulaştı.

Bilindiği üzere firma BlackBerry logolu telefonun tasarım, üretim ve pazarlama gibi unsurlarını Çin’in TCL şirketine devretmişti. Yani firma sadece bu telefonların satışından gelen telif ücretlerini alıyor. Yazılım alanına ağırlık veren Kanadalı şirket, IoT (Nesnelerin İnterneti) yazılım sağlama konusunda önemli bir isim. Endüstri kuruluşlarına özel çözümler üreten BlackBerry, bu pazarda hızla yükselen bir değer diyebiliriz. Bir zamanların lider cep telefonu üreticilerinden biri olan şirket, şu aralar bu sektöre olan ilgisini de kaybetmiş gibi görünüyor. Zira Priv’den bu yana yalnızca birkaç model satışa sunan BlackBerry, geçtiğimiz CES’te KEYone isimli modelini tanıtmıştı. KEYone’ın gecikmeli olarak çıkacağının duyurulmasının ardından borsada işlem gören BlackBerry'nin hisseleri ufak bir düşüş yaşasa da; 13’lük artışla 7.87 doları gördü.

Açıkçası Kanadalı firmanın takındığı bu stratejinin mantıklı olduğunu söylemek mümkün. En azından bu şekilde şirketin telefon satışlarından zarar etmesi gibi bir durum da söz konusu değil. Tek yaptığı Çinli üreticinin üretip, sattığı telefondan telif ücreti toplamak. Özünde az ama risksiz bir iş.


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi