Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, BlueBorne'un Ürünlerine Etkisini Araştırdı!
19.09.2017, 01:49 (Bu konu en son: 19.09.2017 Tarihinde, Saat: 10:55 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, BlueBorne'un Ürünlerine Etkisini Araştırdı!
[Resim: bLjYab.jpg]

Kanadalı firma, BlueBorne'un BlackBerry ürünlerine olan etkisini müşterilere bildirmek için güvenlik uyarısı yayınladı. Armit Security geçen hafta başlarında BlueBorne adı verilen yeni bir Bluetooth güvenlik açığı hakkında bilgi yayınladı. Güvenlik açığı ilan edildiğinde, Apple, Google ve Microsoft kullanıma karşı koruma sağlayan bir güvenlik güncelleştirmesi yayınladı ve Android düzeltme eki Eylül güvenlik güncelleştirmesine dahil edildi. BlackBerry, güvenlik açığının BlackBerry ürünlerine olan etkisini araştırdı ve tüm BlackBerry ürünlerini içeren bir güvenlik uyarısı yayınladı.

BlueBorne'un BlackBerry Ürünlerine Etkisinin Özeti
BlackBerry Android Phones
BlackBerry, daha önce de ürünlerinin üzerindeki etkiyi araştırmış ve BlackBerry Android Akıllı Telefonların BlueBorne'dan etkilenmediğini tespit etmiştir.

Android Güvenlik Bülteni-Eylül 2017'de ayrıntılı olarak açıklanan sorunlara yanıt olarak, bu sorunları gidermek için güncellenmiş bir yazılım derlemesi Eylül Güvenlik Bakım Sürümünde (SMR) yer almıştır. Güncellenmiş yazılım yapısı, 1 Eylül 2017 veya sonrası bir Android güvenlik düzeltme eki seviyesi ile tespit edilebilir ve şu şekilde bulunur:
• ShopBlackBerry.com aracılığıyla satın alınan Android akıllı telefonları destekleyen BlackBerry'ye sahip müşteriler için Eylül SMR kullanılabilir.
• Doğrudan BlackBerry'den satın alınmayan BlackBerry akıllı telefonlar tarafından desteklenen müşterileriniz için lütfen operatörünüze veya lisanslı üreticinize danışın.

BlackBerry 10 Superphones
BlackBerry, ürünleri üzerindeki etkiyi araştırdı ve BlackBerry 10 Süper Telefonların etkilenmediğini tespit etti.

BlackBerry OS Smartphones
BlackBerry, ürünleri üzerindeki etkiyi araştırdı ve BlackBerry OS Akıllı Telefonlarının etkilenmediğini belirledi.

Etkilenen Platformlarda Çalışan BlackBerry Ürünleri
"BlueBorne" olarak bilinen güvenlik açıkları, Bluetooth'un çeşitli yazılım platformlarında uygulanmasıyla ilgili bir dizi sorundur. Çeşitli BlackBerry ürünleri etkilenen platformlarda yüklenir:
• BlackBerry UEM ve UEM müşterileri
• BlackBerry Çalışma Alanları ve Çalışma Alanları istemcileri
• BlackBerry Dynamics

Bu ürünler doğrudan etkilenmez ve tehlikeli bir platformda bile mümkün olan en iyi güvenliği sağlamak için tasarlanmıştır ancak BlackBerry ürünleri bazı işlevler için işletim sistemini kullanır. Bu nedenle, alttaki işletim sistemindeki herhangi bir güvenlik açığı, tehlikeye geçen bir sistemde kurulu olan herhangi bir uygulamada potansiyel bir risk oluşturabilir. Hassas veriler, transit geçerken ve dinlenme zamanında tasarım gereği şifrelenir.

QNX Ürünleri
BlackBerry, ürünleri üzerindeki etkiyi araştırdı ve etkilenen bir Bluetooth aygıtıyla birlikte QNX ürünlerine gönderilmediğini tespit etti.

Listeye baktığınızda söyleyebileceğiniz gibi, BlueBorne'un BlackBerry ürünlerine olan etkisi çok azdır ancak bazı BlackBerry destekli BlackBerry cihazlarının Eylül SMR tüm cihazlar tarafından kullanılmaya başlanıncaya kadar etkilenme ihtimali vardır. BlueBorne hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Armis sitesinde bulunan orijinal ayrıntıları kontrol edebilirsiniz.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Blueborne - Android Take Over Demo:


Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF0304F1
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi