Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry BES12 Cloud Yeni Özellikleri!
21.07.2016, 19:52 (Bu konu en son: 22.07.2016 Tarihinde, Saat: 09:42 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry BES12 Cloud Yeni Özellikleri!
[Resim: original]

BlackBerry, BlackBerry Enterprise Service 12 Cloud için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleştirme ile kurumsal mobil cihazları yönetme yeteneğinizi geliştirmek için birçok yeni özellik eklendi. Güncellemeyle ilgili haberi paylaşmıştık. Habere Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. ulaşabilirsiniz. Bu konuda ise, gelen güncelleme ile yapılan değişiklikleri, Güvenli Self Servis Konsolu ve iOS için BES12 Cloud, Android, Samsung KNOX, Windows 10, IBM Notes Traveler ile ilgili haberi paylaşacağız. BES12 Bulut Yönetim Konsolu için iyileştirmeler ve fırsatlar hakkında bilgi edinmek için bu habere göz atabilirsiniz.

iOS
VPN uygulamaları, uygulama grupları ve cihaz gruplarını belirtmek: Aygıta uygulamaların veri iletiminde bir VPN kullanmanız gerekmektedir. Bunu belirlemek için iOS cihazları için VPN profilleri yapılandırabilirsiniz. Uygulamaların bir uygulama veya grup aygıt gruplarına atandığı zaman iOS cihazlarında, uygulamalarda VPN kullanmak gerektiğini belirtebilirsiniz.

Yönetimdeki Apple engellemelerini etkinleştirmek: iOS 7 ve sonraki sürümlerin aktivasyon kilit özelliği, kayıp veya çalıntı durumunda kullanıcıların cihazlarını korumak için izin gerektirmektedir. BES12'de, artık iOS 7 ve sonraki sürümlerin aktivasyon kilidi işlevini yönetebilirsiniz.

Güvenli Ağ Geçidi Hizmeti BlackBerry Yönetimi: BlackBerry Güvenli Ağ Geçidi Hizmeti, güvenli ağ geçidi hizmeti için BlackBerry altyapısı ve BES12 aracılığıyla iş e-posta sunucusuna bağlanmak için MDM yönetim kontrol aktivasyon türüyle iOS cihazlarında erişimi sağlar. BlackBerry Güvenli Ağ Geçidi Hizmeti'ni kullanıyorsanız, kuruluşunuzun veya iş ağınız için bir VPN'e bağlı olmayan kullanıcıların iş e-posta almak için izin istenmesine olanak tanır ve güvenlik duvarı dışında e-posta sunucusunu açmak zorunda kalmazsınız.


Android
Bir kullanıcı sözleşmesi oluşturmak veya kullanıcıların cihazı aktive olduğunda görüntüleyerek fark edebilirsiniz: Yeni bir Android cihazı aktivasyonunda ekran bildirimi alabileceksiniz. Kullanıcıların aktivasyonu tamamlaması için bildirim onaylamanız gerekir.

Gerekli güvenlik yamaları belirtin: Android cihazlar için güvenlik yamaları yüklü olmalıdır. Bunu siz belirtebilirsiniz. Android cihazlar için hangi uygulamaların cihazlarda çalışacağını, belirlemek için BlackBerry Connect Güvenli Plus'ı kullanabilirsiniz: BlackBerry Connect Güvenli Plus kullanarak kısıtlamak istediğiniz cihazların Android for Work için uygulamasını belirtebilirsiniz. Varsayılan olarak, BlackBerry Güvenli Bağlantı Plus kullanılan proxy sunucusu yapılandırmasını desteklemediği için Google Play hizmetleri sınırlı olacaktır.


Samsung KNOX
Dağıtma cihazları için Samsung KNOX: Çok sayıdaki Kurumsal BES12 aygıtını etkinleştirmek için KNOX Mobil Kayıt özelliğini kullanabilirsiniz.

Windows 10
Windows 10 cihazlar için bir kurumsal veri koruma ayarlama: Cihazda kişisel ve iş verileri paylaşmak için Veri Enterprise Koruma profillerini yapılandırabilirsiniz. İş uygulamaları dışında veya kuruluşunuz dışındaki paylaşılmış kişilerin yanı sıra denetim kabul edilemez. Uygulamalar ile operasyonel veri paylaşımı engellemek için korunan uygulamaları ekleyebilir ve vekaletnamenin çalışma dosyalarına erişmeyi belirleyebilirsiniz.

IBM Notes Traveler
IBM Notes Traveler Desteği Güçlendirilmesi: BES12 şimdi Samsung Çalışma Alanı KNOX cihazlar için IBM Notes Traveler destekler.

Pulse Secure
Güvenli VPN istemci Pulse desteğini kullanın: BES12 şimdi iOS cihazları için Güvenli Darbe VPN istemcisi destekler.

BES12 Self Servis Konsolu
Self Servis Konsolu BES12 Yapılandırılması: BES12 konsolun renk düzenini değiştirebilirsiniz. Self-Servis Konsolu'na BES12 web sitesi yer imleri ekleyebilirsiniz. Kullanıcı rolleri oluşturabilir ve kullanıcıların self-servis BES12 olan özelliklerini belirleyerek kullanıcılara roller atayabilirsiniz.

BlackBerry Connectivity Node
Yerel bilgisayarda yüklü olan yerel bileşenler yeni adı ile BES12 Cloud'da şu anda, BlackBerry Bağlantı Düğüm olarak adlandırılır. İki BlackBerry Bağlantı Düğüm örneklerini ayarlayabilirsiniz. Her kopya aşağıdaki bileşenleri içerir:

BlackBerry Bulut Bağlayıcı: Kurumunuzun kataloğuna BES12 Bulut erişim sağlar ve böylece kullanıcı hesapları oluşturabilirsiniz.
Standart protokoller ve şifreleme kullanarak veri güvenliğinin sağlanması, kuruluşunuzun güvenlik duvarı kaynaklarına erişimini sağlamaktadır: BlackBerry Connect Artı sabitlenir.
BlackBerry Güvenli Ağ Geçidi Hizmeti'ni: iOS cihazlarının MDM aktivasyon türünü kullanarak, BlackBerry altyapısı üzerinden kuruluşunuzda güvenli bir posta sunucusu olmasını sağlar.
BlackBerry enformasyonun hizmeti akışı, Exchange ActiveSync ile erişebileceğiniz cihazları daha kolay kontrol etmenizi sağlar.


Bunlar, diğer özellikler ve BES12 Bulut hakkında daha fazla bilgi almak için BlackBerry web sitesinde, BES12 Bulut sayfasını ziyaret edin.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

E-Posta: erkan@bbturk.com
BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi