Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry beklentilerin üstüne çıktı
29.09.2014, 12:12 (Bu konu en son: 29.09.2014 Tarihinde, Saat: 12:27 düzenlenmiştir. Düzenleyen: melhuzni.)
Yorum: #1
BlackBerry beklentilerin üstüne çıktı
BlackBerry tarafından açıklanan 2014 yılı ikinci çeyreği mali sonuçları, firmanın bir dönem karşılaştığı mali sıkıntıları geride bıraktığını gösterdi.

Bir zamanlar oldukça etkili olduğu akıllı telefon pazarındaki payını hızla kaybeden Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry, bunun sonucu olarak sıkıntılı bir mali sürece girmiş ve iflasın eşiğine gelmişti. Ancak kendisini bulduğu bu zorlu durumdan kurtulmak için sıkı bir çalışma yürüten ve akıllı telefon alanındaki düşüşü BlackBerry Messenger gibi popüler ürünleriyle dengeleyen firma, sonunda bu sıkıntılı süreci geride bırakmaya hazır görünüyor.

2014 yılı ikinci çeyreği için mali rakamlarını açıklayan BlackBerry, bu çeyrek için 207 milyon dolarlık zarar açıkladı. Kanadalı telefon üreticisinin geçtiğimiz yıl aynı dönemde 965 milyon dolar zarar açıkladığı göz önüne alındığında, firmanın bir yılda gösterdiği gelişme takdir topladı. Bu yılın ikinci çeyreğinde 916 milyon dolar gelir elde ettiğini duyuran firma, bu gelirin yüzde 46′sının donanımdan, yüzde 46′sının hizmetlerden ve yüzde 8′inin de yazılımdan elde edildiğini açıkladı.

BlackBerry tarafından açıklanan bu rakamlara göre ikinci çeyrekte satılan akıllı telefonların sayısı ise 2.4 milyon. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan BlackBerry Passport ve önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan Classic’in kullanıcılardan gördüğü göz önüne alındığında, firmanın önümüzdeki çeyrekte çok daha fazla akıllı telefon satması bekleniyor.

kaynak: mynet Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
30.09.2014, 17:49
Yorum: #2
Cvp: BlackBerry beklentilerin üstüne çıktı
bu iyi haber işte Wink aksi biz kullanıcılar için de ciddi sıkıntıya yol açardı. daha da iyi durumlara gelmesi dileğiyle.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi