Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BlackBerry, Autonomous Programını Başlattıklarını Duyurdu!
29.11.2016, 12:49 (Bu konu en son: 29.11.2016 Tarihinde, Saat: 14:01 düzenlenmiştir. Düzenleyen: F.Okan OKYAY.)
Yorum: #1
BlackBerry, Autonomous Programını Başlattıklarını Duyurdu!
[Resim: ErVM4g.jpg]

Kanadalı firma, Waterloo Üniversitesi ve Erwin Hymer Group ile Ontario’da kendi kendine sürüş otomobillerini test edecek. Ontarito Otoritesi, BlackBerry QNX, Waterloo Üniversitesi ve Erwin Hymer Grubu liderliğinde Kanada’daki ilk otomatik araç (AV) programını başlattıklarını duyurdu. Autonomous araçlar, gelecek yıl Ontario’da resmi olarak yola çıkacaklar.

BlackBerry QNX, 2017 model Lincoln’u otomatik özelliklerle test edecek olan küresel bir yazılım geliştirme lideridir.
Waterloo Üniversitesi, Otomotiv Araştırmaları Merkezi’ndeki “WATCar” Projesi, bir Lincoln MKZ’sini performans için izleyecek ve farklı otomasyon seviyelerinde on-road üzerinde test edecek.

Bir Mercedes-Benz Sprinter Van’ı farklı otomasyon seviyelerinde test edip izleyecek olan Kitchener-Waterloo teknoloji ve inovasyon koridorunda faaliyet gösteren uluslararası bir otomobil üreticisi olan Erwin Hymer Group’dur.Bildiride Konuşan Ulaştırma Bakanı Steven Del Duca Konuyla İlgili Olarak;

“Pilotumuz, Ontario’ya otomatik teknoloji alanında dünya lideri olma fırsatı verdi. Erwin-Hymer, QNX ve Waterloo Üniversitesi’nin otomobil araçlarını Ontario’nun yollarında test etme konusunda ilk başvuru sahibi olmalarından çok memnunuz. Ontario’nun dinamik iş ortamında, AV yeniliğini geliştirmek için onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.


Ontario; kendi kendine sürüş araçlarının test edileceği, Kuzey Amerika’daki pek çok yerden biri haline gelecek. Ancak Hükümet otomatik pilotun bu yeni endüstride, Ontario’da araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yardımcı olması ve AV’de global bir lider olarak konumlandırılmasını umuyor. Pazarda ise; “Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü” tarafından, 2040 yılına kadar tüm araçların %75’ini oluşturması bekleniyor.

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve BlackBerry QNX Başkanı John Wall, QNX’in Katılımını Vurguladı;

“Otomotiv endüstrisi, bağlantılı otomobillerin ortaya çıkışı ve kendi kendine sürüş ile önemli bir dönüşüm geçiriyor. BlackBerry QNX; bağlantılı otomobiller ve kendi kendine sürüm için gömülü yazılımlarda liderdir. Bugünkü açıklama, Autonomous'u ticari bir gerçeklik haline getirme konusundaki katkımızın bir başka adımıdır.”

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

BBMe: EF01702A
E-Posta: erkan@bbturk.com

BBTurk.com Yönetimi
Lütfen konu açmadan önce forumlar içinde araştırma yapınız ve Kullanıcı Panelinizi (Model, Sürüm, Operatör ve Bağlantı Türü) güncelleyiniz.
Aşağıdaki duyuruda size gerekli olabilecek bağlantılar bulunmaktadır.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın. Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayın.
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi